Інтерфакс-Україна
17:22 14.03.2016

Для ветування рішення про надання Україні безвізового режиму потрібна відповідна позиція не менше 4 країн ЄС

1 хв читати
Для ветування рішення про надання Україні безвізового режиму потрібна відповідна позиція не менше 4 країн ЄС

Рішення про внесення України до списку країн, з якими у Європейського Союзу діє безвізовий режим для короткострокових поїздок, має бути підтримано як Європейським парламентом, так і кваліфікованою більшістю голосів Ради ЄС, тобто одна, дві і навіть три країни-члена ЄС не зможуть ветувати відповідну угоду.

Про це йдеться у відповіді Представництва Європейського Союзу в Україні на запит видання "Європейська правда", опублікованому в понеділок. "Рішення має бути підтримано як Європейським парламентом, так і Радою ЄС. Рада ЄС має підтримати його кваліфікованою більшістю голосів", - пояснили в дипломатичній місії.

Видання зазначає, що така схема голосування (кваліфікована більшість голосів) передбачає, що для підтримки рішення потрібно, щоб за нього проголосували, принаймні, 55% країн-членів ЄС, які представляють не менше 65% населення ЄС. Блокування рішення можливе, якщо його підтримає як мінімум 4 держави-члена, в яких проживає не менше 35% населення ЄС. При цьому Великобританія у голосуванні, як і у всій імміграційної політики ЄС, участі не бере. Схема діє лише з листопада 2014 року; прийняте раніше рішення про безвізовий режим для громадян Молдови приймалося одноголосно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Южаніна про обшук в квартирі її сина: я не планую складати мандат, трибуна моя

Діалог США з РФ нагадує теплу розмову, потрібно змінити тональність – Зеленський

Зеленський про Коаліцію рішучих: Європа ще не вирішила, що вона буде з Україною повністю, якщо не буде США

"Розумна політика" ініціює відставку уряду Шмигаля

Трамп закликав Іран укласти угоду по атому, бо "буде набагато гірше"

Конкурс на голову БЕБ опинився під сумнівом через непрозоре оцінювання

Суд зобов’язав внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення з боку посадовців НБУ – партія "ЄС"

Рубіо, вітаючи РФ з національним днем, можливо, хотів показати готовність США до діалогу з Росією про припинення вогню – нардеп

Сибіга на "Веймар+" розповів союзникам про очікування України від підсумкових документів і рішень самітів ЄС, НАТО та G7

Привітання Рубіо з днем Росії - це підтримка агресії, вважає нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА