Інтерфакс-Україна
15:41 17.03.2016

Голова Європарламенту закликав політичні сили України до єдності в подоланні урядової кризи

2 хв читати
Голова Європарламенту закликав політичні сили України до єдності в подоланні урядової кризи

Голова Європарламенту Мартін Шульц заявив, що на зустрічі в четвер з президентом України Петром Порошенком обговорив з ним необхідність якнайшвидше подолати урядову кризу і продовжити програму реформ в країні.

"Я закликаю усі політичні сили в Україні об'єднатися у своїй підтримці стабільного і надійного уряду, відсторонившись від групових інтересів", - сказав М. Шульц у Брюсселі після консультацій з П. Порошенком.

Глава Європарламенту також зазначив, що українські політичні сили мають вести серйозну боротьбу з корупцією і зосередитися на проведенні структурних реформ і імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

М. Шульц також запевнив П. Порошенка в тому, що Європарламент готовий підтримати рішення про введення безвізового режиму для громадян України вже в нинішньому році.

За словами М. Шульца, після прийняття цього тижня законопроекту про електронне декларування "Україна перебуває на фінальній стадії виконання необхідних критеріїв для успішного завершення лібералізації візового режиму".

У свою чергу, П. Порошенко наголосив, що в українському парламенті є більшість для ухвалення євроінтеграційних законів.

Голова Європарламенту також висловив глибоку заклопотаність з приводу умов тримання, лікування і стану здоров'я української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває під вартою в Росії та продовжує голодовку і чекає вироку наступного тижня.

"У своїй резолюції в квітні минулого року Європейський парламент засудив незаконне викрадення і затримання пані Савченко Російською Федерацією і зажадав її негайного і безумовного звільнення", - нагадав М. Шульц.

Він повідомив, що домовився з П. Порошенком про необхідність перезапуску мінського процесу з розрахунком на його повну реалізацію.

"Ми також висловили своє задоволення з приводу єдності Європейського союзу у збереженні своєї принципової політики та обмежувальних заходів у зв'язку з незаконною анексією Криму і дестабілізацією східної України. Погіршення ситуації щодо прав людини на окупованих територіях Донбасу і Криму продовжує спричиняти крайнє занепокоєння, як і гуманітарна ситуація в зоні конфлікту", - сказав М. Шульц.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА