Інтерфакс-Україна
15:41 17.03.2016

Голова Європарламенту закликав політичні сили України до єдності в подоланні урядової кризи

2 хв читати
Голова Європарламенту закликав політичні сили України до єдності в подоланні урядової кризи

Голова Європарламенту Мартін Шульц заявив, що на зустрічі в четвер з президентом України Петром Порошенком обговорив з ним необхідність якнайшвидше подолати урядову кризу і продовжити програму реформ в країні.

"Я закликаю усі політичні сили в Україні об'єднатися у своїй підтримці стабільного і надійного уряду, відсторонившись від групових інтересів", - сказав М. Шульц у Брюсселі після консультацій з П. Порошенком.

Глава Європарламенту також зазначив, що українські політичні сили мають вести серйозну боротьбу з корупцією і зосередитися на проведенні структурних реформ і імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

М. Шульц також запевнив П. Порошенка в тому, що Європарламент готовий підтримати рішення про введення безвізового режиму для громадян України вже в нинішньому році.

За словами М. Шульца, після прийняття цього тижня законопроекту про електронне декларування "Україна перебуває на фінальній стадії виконання необхідних критеріїв для успішного завершення лібералізації візового режиму".

У свою чергу, П. Порошенко наголосив, що в українському парламенті є більшість для ухвалення євроінтеграційних законів.

Голова Європарламенту також висловив глибоку заклопотаність з приводу умов тримання, лікування і стану здоров'я української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває під вартою в Росії та продовжує голодовку і чекає вироку наступного тижня.

"У своїй резолюції в квітні минулого року Європейський парламент засудив незаконне викрадення і затримання пані Савченко Російською Федерацією і зажадав її негайного і безумовного звільнення", - нагадав М. Шульц.

Він повідомив, що домовився з П. Порошенком про необхідність перезапуску мінського процесу з розрахунком на його повну реалізацію.

"Ми також висловили своє задоволення з приводу єдності Європейського союзу у збереженні своєї принципової політики та обмежувальних заходів у зв'язку з незаконною анексією Криму і дестабілізацією східної України. Погіршення ситуації щодо прав людини на окупованих територіях Донбасу і Криму продовжує спричиняти крайнє занепокоєння, як і гуманітарна ситуація в зоні конфлікту", - сказав М. Шульц.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА