Інтерфакс-Україна
13:02 18.03.2016

"Єврооптимісти" реєструють законопроект для реформування Генпрокуратури України

1 хв читати
"Єврооптимісти" реєструють законопроект для реформування Генпрокуратури України

Міжфракційне парламентське об'єднання "Єврооптимісти" в п'ятницю, 18 березня, зареєструє проект закону, спрямований на зміну принципу відбору кадрів в Генеральну прокуратуру України, повідомила член об'єднання, народний депутат Олена Сотник.

"Законопроектом ми плануємо фактично змінити підхід до формування цього органу (Генпрокуратури - ІФ). Ми пропонуємо, щоб в ньому були люди не з Генеральної прокуратури, взагалі не з системи прокуратури", - сказала вона на брифінгу в п'ятницю в Києві.

За словами О.Сотник, законодавча ініціатива передбачає набір п'яти осіб, які були представниками авторитетних громадських або правозахисних організацій, в Раду прокурорів. Вони повинні пройти прозорий конкурс і здійснювати громадський нагляд за перебігом реформи відомства.

Народний депутат вважає, що генпрокурор Віктор Шокін фактично повністю зруйнував принцип відбору нових людей в місцеву прокуратуру, перекривши можливість участі в конкурсі особам, які не мають прокурорського стажу.

Коментуючи це затвердження своєї колеги, народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм сказав, що оновлена прокуратура на 84% складається із старих прокурорів.

Закон України "Про прокуратуру" був затверджений 14 жовтня 2014 р. Він передбачав, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів повинна наново вибрати усіх прокурорів за півроку. Оновлена прокуратура запрацює 15 квітня цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА