Інтерфакс-Україна
16:40 04.04.2016

Transparency International закликає світових лідерів ухвалити закони для заборони офшорних компаній

2 хв читати
Transparency International закликає світових лідерів ухвалити закони для заборони офшорних компаній

Міжнародна організація Transparency International на тлі скандалу з "панамськими документами" закликає міжнародних лідерів терміново вжити необхідних антикорупційних законів для заборони таємних компаній.

"Глобальне розслідування про використання офшорних компаній багатими високопоставленими чиновниками показало, як мережа юристів, банкірів і політиків по всьому світу приховують незаконне багатство. Transparency International закликає міжнародне співтовариство діяти негайно і вжити необхідних антикорупційних законів, щоб заборонити таємні компанії", - зазначається в оприлюдненій у понеділок заяві організації.

У Transparency International зазначили, що "панамські документи" містять величезний обсяг фінансової інформації, на базі якої виявлені офшорні холдинги 140 політиків і державних службовців, зокрема 12 чинних і колишніх світових лідерів, які використовували понад 214 тис. офшорних компаній для приховування фактів власності.

"Розслідування на основі панамських документів викриває темний бік глобальної фінансової системи, в якій банки, юристи і фінансові фахівці дають можливість таємним компаніям приховувати незаконні гроші, отримані в результаті корупційних дій. Це має припинитися. Світові лідери мають об'єднатися і заборонити приховані компанії, які підживлюють корупцію високого рівня і дозволяють корупціонерам отримати вигоду від отриманого нечесним шляхом багатства", - коментує голова правління Transparency International Хосе Угас.

Міжнародна організація із боротьби з корупцією також закликає країни Великої двадцятки визнати, що відкритість реєстрів власності має бути загальним стандартом, а до тих країн, які не забезпечують принцип відкритості реєстрів, мають застосовуватися санкції. Це має стосуватися не лише країн Великої двадцятки, але і інших, де створення прихованих компаній - це великий бізнес.

"Скільки ще масових витоків документів світові лідери мають побачити, щоб зрозуміти: відсутність відкритих реєстрів бенефіціарів власників компаній - це запорука живучості глобальних схем великомасштабної корупції?" - дивується Х.Угас.

Крім цього, Transparency International вимагає, щоб державні реєстри бенефіціарів власників всіх компаній були публічними, щоб для корупціонерів було складніше приховати їх незаконне багатство в офшорних компаніях і трасти, де право власності зареєстровано на довірених осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА