Інтерфакс-Україна
16:40 04.04.2016

Transparency International закликає світових лідерів ухвалити закони для заборони офшорних компаній

2 хв читати
Transparency International закликає світових лідерів ухвалити закони для заборони офшорних компаній

Міжнародна організація Transparency International на тлі скандалу з "панамськими документами" закликає міжнародних лідерів терміново вжити необхідних антикорупційних законів для заборони таємних компаній.

"Глобальне розслідування про використання офшорних компаній багатими високопоставленими чиновниками показало, як мережа юристів, банкірів і політиків по всьому світу приховують незаконне багатство. Transparency International закликає міжнародне співтовариство діяти негайно і вжити необхідних антикорупційних законів, щоб заборонити таємні компанії", - зазначається в оприлюдненій у понеділок заяві організації.

У Transparency International зазначили, що "панамські документи" містять величезний обсяг фінансової інформації, на базі якої виявлені офшорні холдинги 140 політиків і державних службовців, зокрема 12 чинних і колишніх світових лідерів, які використовували понад 214 тис. офшорних компаній для приховування фактів власності.

"Розслідування на основі панамських документів викриває темний бік глобальної фінансової системи, в якій банки, юристи і фінансові фахівці дають можливість таємним компаніям приховувати незаконні гроші, отримані в результаті корупційних дій. Це має припинитися. Світові лідери мають об'єднатися і заборонити приховані компанії, які підживлюють корупцію високого рівня і дозволяють корупціонерам отримати вигоду від отриманого нечесним шляхом багатства", - коментує голова правління Transparency International Хосе Угас.

Міжнародна організація із боротьби з корупцією також закликає країни Великої двадцятки визнати, що відкритість реєстрів власності має бути загальним стандартом, а до тих країн, які не забезпечують принцип відкритості реєстрів, мають застосовуватися санкції. Це має стосуватися не лише країн Великої двадцятки, але і інших, де створення прихованих компаній - це великий бізнес.

"Скільки ще масових витоків документів світові лідери мають побачити, щоб зрозуміти: відсутність відкритих реєстрів бенефіціарів власників компаній - це запорука живучості глобальних схем великомасштабної корупції?" - дивується Х.Угас.

Крім цього, Transparency International вимагає, щоб державні реєстри бенефіціарів власників всіх компаній були публічними, щоб для корупціонерів було складніше приховати їх незаконне багатство в офшорних компаніях і трасти, де право власності зареєстровано на довірених осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА