Інтерфакс-Україна
17:40 12.04.2016

Ляшко вже зібрав більше ніж 40 підписів нардепів під "ініціативою" про імпічмент президента

2 хв читати
Ляшко вже зібрав більше ніж 40 підписів нардепів під "ініціативою" про імпічмент президента

У підписних листах про ініціацію імпічменту президента України залишили свої підписи понад 40 народних депутатів із низки фракцій, а також позафракційні парламентарі, повідомив нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовой.

"Десь годину тому було вже понад 40 підписів. Підписалася фракція Радикальної партії Олега Ляшка в повному складі, майже вся "Самопоміч", (позафракційні - ІФ) депутати Парасюк, Денисенко та інші "укропівці", - повідомив А.Лозовой агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок у парламенті.

Як повідомлялося, на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп Верховної Ради Олег Ляшко заявив, що отримав підписні листи в апараті парламенту для збору підписів під ініціативою про імпічмент президента.

В Україні наразі немає законодавства про імпічмент президента, окрім норми Конституції.

Згідно зі статтею 111 Конституції України, глава держави може бути зміщений з посади Верховною Радою України в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.

Питання про зміщення президента України з поста в порядку імпічменту ініціюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

Для проведення розслідування Верховна Рада України створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої входять спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Висновки та пропозиції тимчасової слідчої комісії розглядаються на засіданні Верховної Ради України.

За наявності підстав Верховна Рада України не менше чим двома третіми від її конституційного складу ухвалює рішення про звинувачення президента України.

Рішення про зміщення президента України з поста в порядку імпічменту Верховна Рада України ухвалює не менше ніж трьома четвертими її конституційного складу після перевірки справи Конституційним Судом України та отримання його висновку про дотримання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент та отримання висновку Верховного Суду України про те, що діяння, в яких звинувачують президента України, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Для моніторингу виконанням можливих домовленостей України та РФ щодо припинення ударів по енергоінфраструктурі необхідно створити новий орган - Фріз

Сплати до бюджету Києва за результатами аукціонів Prozorro.Продажі збільшились у 30 разів – член бюджетної комісії

Порошенко закликав Зеленського провести зустріч з лідерами парламентських фракцій

Спецпосланець Трампа вважає, що перемир'я в Україні можна домогтися за кілька тижнів

Єврокомісія представила Білу книгу з пропозиціями щодо зміцнення оборони Європи та підтримки України

Д.Кулеба: Трампу поки що не вдалося домогтися повного припинення вогню через небажання Путіна, і жоден спорт не зможе цього змінити

Економісти, політологи та експерти заявляють про фіаско миротворчих зусиль Трампа після розмови з Путіним

РФ дурить США, щоб зняти санкції та відкрити прохід своєму флоту в Чорне море, - нардеп Сірко

Путін зухвало відкинув пропозицію Трампа про припинення вогню - Мережко

Європейські топдипломати закликають ЄС прискорити можливість членства України

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА