Інтерфакс-Україна
18:16 26.04.2016

Київ вимагає від РФ негайно скасувати заборону меджлісу кримськотатарського народу в Криму

2 хв читати
Київ вимагає від РФ негайно скасувати заборону меджлісу кримськотатарського народу в Криму

Україна вимагає від Росії негайно скасувати незаконну заборону меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з прийняттям незаконним судовим органом держави-окупанта Автономної Республіки Крим рішення щодо заборони меджлісу кримськотатарського народу з огляду на визнання його діяльності екстремістською", - йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій у вівторок прес-службою відомства.

"Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму", - йдеться в заяві.

Як зазначають у МЗС України, заборона меджлісу - ключового органу національного самоврядування кримських татар, в основі діяльності якого лежить принцип ненасилля - є черговим проявом "грубого порушення окупаційною владою фундаментальних прав і свобод людини, у тому числі Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації".

"Це безпрецедентне репресивне рішення стало черговим кричущим доказом системних переслідувань кримськотатарського народу у зв'язку з його принциповою позицією щодо російської окупації Криму", - заявляють у Києві.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що ця ситуація вкотре засвідчує нагальну необхідність більш активних дій міжнародного співтовариства для захисту прав людини в окупованому Криму та забезпечення безперешкодного доступу міжнародних правозахисних організацій з метою здійснення моніторингу стану дотримання прав людини.

"Покласти край системним порушенням фундаментальних прав і свобод людини в окупованому Криму, зупинити репресії та залякування можливо лише, змусивши державу-окупанта припинити агресію проти України та повернутися до безумовного дотримання міжнародного права та власних міжнародно-правових зобов'язань. У зв'язку з цим закликаємо партнерів України, зокрема ключових гарантів її безпеки згідно з Будапештським меморандумом, до активізації зусиль з метою започаткування міжнародного механізму з питань деокупації Криму", - йдеться в заяві МЗС України

Як повідомлялося, у вівторок, 26 квітня, так званий Верховний суд Криму визнав меджліс кримськотатарського народу екстремістським громадським об'єднанням та заборонив його діяльність у Росії, задовольнивши таким чином позов "прокурора республіки" Наталії Поклонської.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА