Інтерфакс-Україна
17:26 04.05.2016

Парламентський комітет асоціації Україна-Євросоюз вітає ініціативу створення формату "Женева+" із безпосередньою участю ЄС

2 хв читати
Парламентський комітет асоціації Україна-Євросоюз вітає ініціативу створення формату "Женева+" із безпосередньою участю ЄС

Парламентський комітет асоціації між Україною та Європейським Союзом вважає, що призначення високопосадовця міжнародного значення, яке б користувалося довірою усіх сторін, могло б прискорити переговорний процес і реінтеграцію окупованих територій.

Про це зазначено в розміщеному в четвер на сайті Верховної Рады України підсумковій заяві і рекомендаціях за результатами третього засідання, яке відбулося 26-28 квітня 2016 року у Брюсселі.

Крім того, Парламентський комітет асоціації вітає ініціативу України про створення міжнародного механізму ведення переговорів з питань відновлення українського суверенітету в Криму у форматі "Женева плюс", "який має передбачати безпосереднє залучення ЄС".

Також у документі зазначено, що Парламентський комітет асоціації знову підтверджує свою рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і "нагадує про своє жорстке засудження агресивної та експансіоністської політики Росії, результатом якої стала незаконна анексія Автономної Республіки Крим і міста Севастополь і окупація окремих районів Донецької та Луганської областей з порушенням норм міжнародного права і міжнародних угод", а також "сповнений рішучості вимагати спільними зусиллями мирної реінтеграції цієї території; підкреслює значні наслідки цього конфлікту для безпеки Європи загалом".

У підсумковій заяві Комітет також нагадує, що "грубе порушення норм і принципів міжнародного права та міжнародного гуманітарного права Російською Федерацією призвели до введення обмежувальних заходів з боку ЄС", і наголошує, що ці заходи мають залишатися в силі до повного виконання Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України у рамках міжнародно визнаних кордонів".

Він також зазначає, що політика невизнання ЄС залишається "сильною і незмінною з моменту незаконної анексії Російською Федерацією Криму і міста Севастополя понад два роки тому" і закликає усіх політичних діячів ЄС утриматися від участі у будь-яких ініціативах, які підривають цю політику;

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА