Інтерфакс-Україна
19:41 11.05.2016

Швидкі та всеосяжні реформи ефективніші за поступові - Бальцерович

2 хв читати
Швидкі та всеосяжні реформи ефективніші за поступові - Бальцерович

Рішучі та всеосяжні реформи є ефективнішими, ніж поступові, вважає співголова Групи стратегічних радників із підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович.

"Однією з поганих порад є рекомендація поступовості та відстрочення. Країни, які пішли за цією порадою, заплатили дуже високу суспільну ціну, вони прийшли до більш низького доходу на душу населення, ніж, наприклад, Польща або країни Балтії, які не витрачали часу... Відстрочення своєчасних рішень може призвести до нових проблем, таких як "капіталізм для своїх", що вже потребуватиме інших підходів для їх вирішення", - сказав він, виступаючи на XXV щорічних зборах керівників Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) у Лондоні.

Іншою помилковою точкою зору, за словами Л.Бальцеровича, є відстрочення лібералізації заради побудови кращих державних інститутів влади.

"Ви не можете побудувати кращі інститути, якщо ви не здійснили лібералізації і не стабілізували економіки. Емпіричні дані підтверджують, що країни, які провели масштабну лібералізацію та стабілізацію, досягли кращих результатів у побудові державних інститутів влади", - зазначив він.

Не менш важливою, за його словами, є реформістська риторика.

"Мова може бути дуже деструктивною, особливо вислови типу "шокова терапія" тощо. Популісти дуже часто вдаються до них для того, щоб залякати людей. Це спостерігалося і в Польщі, і в Україні... Необхідно говорити про те, як швидко ти рухаєшся, на якому фронті, який план дій. Якщо ти досить рішучий, ти зможеш дерегулювати і стабілізувати економіку за кілька місяців, оскільки все це стосується зняття обмежень. Але не можна денаціоналізувати економіку за кілька місяців, для цього потрібні роки, і вислів "шокова" денаціоналізація здається дивним", - пояснив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА