Інтерфакс-Україна
13:37 15.05.2016

Биківнянські могили стали спільним некрополем українців і поляків, елементом пам'яті про спільну боротьбу з тоталітаризмом

1 хв читати
Биківнянські могили стали спільним некрополем українців і поляків, елементом пам'яті про спільну боротьбу з тоталітаризмом

Президент України Петро Порошенко вранці в неділю вшанував пам'ять жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили", розташованому під Києвом.

"Биківнянське поховання тих, хто загинув від сталінських репресій, є найбільшим на території України. Але криваве павутиння незліченних кладовищ, ідентифікованих і безіменних, виявлених і досі не віднайдених, - воно у безлічі таких лісів та ярів по всій Україні окреслює карту злочинів комунізму", - сказав президент.

Він зазначив, що точної кількості похованих у цьому місці не встановлено, Український інститут національної пам'яті називає цифри від 15 тис. до 100 тис. осіб.

"Сталінський режим прагнув знищити еліту української нації – вчених, письменників, діячів культури", - сказав П.Порошенко, зазначивши, що сьогодні їх називають "розстріляним відродженням".

"У Биківні в 1940 році "енкаведисти" розстріляли також тисячі польських офіцерів, що було прямим наслідком союзних відносин Гітлера та Сталіна на початку Другої світової. Биківня стала спільним некрополем для українців та поляків, важливим елементом спільної пам’яті і нашої спільної боротьби з радянським тоталітаризмом та імперією за "вашу і нашу свободу", - сказав П. Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА