Інтерфакс-Україна
12:34 17.05.2016

Рада відхилила законопроект, що встановлює кримінальну відповідальність для "злодіїв у законі"

1 хв читати
Рада відхилила законопроект, що встановлює кримінальну відповідальність для "злодіїв у законі"

Верховна Рада України відхилила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності для "злодіїв у законі" і посилення відповідальності за злочини, які були скоєні злочинними угрупованнями".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект (№ 1188) на пленарному засіданні парламенту у вівторок не набрав мінімально необхідних 226 голосів, хоча голова Верховної Ради Андрій Парубій ставив його двічі на голосування у першому читанні.

Депутати також не підтримали пропозицію відправити цей законопроект авторам на доопрацювання.

Законопроект пропонував доповнити ч. 3 ст. 27 Кримінального кодексу України, передбачивши, що до організаторів злочинних угруповань належать особи, причетні до створення, управління та фінансування злочинного угруповання, а також особи, які мають статус "злодія в законі".

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, "злодії в законі" приїжджають до України з Російської Федерації, Грузії, Вірменії, Азербайджану, встановлюють кримінальні контакти, впливаючи на кримінальні процеси.

На відміну від законодавства Грузії та Росії, законодавство України не дає змоги повною мірою боротися із "злодіями в законі", оскільки відсутня кримінальна відповідальність за такі дії, і таких осіб в Україні очікує максимум - примусова депортація.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В "Євросолідарності" назвали перемогою рішення частково скасувати заборону на виїзд за кордон жінкам-депутаткам місцевих рад

Через вилучення центральною владою 8 млрд на премії чиновникам "УЗ" в Києві підвищиться ціна на проїзд - нардеп Гончаренко

Литва пропонує розпочати переговори про вступ України до ЄС без участі Угорщини

В Польщі ініціюють зміни до Конституції щодо громадянства після висловлювань журналіста українського походження

Порошенко назвав припинення роботи "Дружби" довгоочікуваним, Мережко відкидає звинувачення Угорщини

Порошенко обговорив з віцепрезидентом ПА ОБСЄ Прітчардом посилення тиску на РФ задля припинення вогню

Віталій Кличко та віце-канцлер Німеччини обговорили посилення допомоги Україні та гарантії безпеки

Порошенко зустрівся з Кітом Келлогом

Сіярто розцінив заяву Зеленського щодо дружби з Угорщиною як погрозу

Венс: росіяни вже визнали, що не зможуть встановити "маріонетковий режим" в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА