Інтерфакс-Україна
10:52 19.05.2016

Керівники "зайвих" контролюючих держорганів не можуть очолювати їх ліквідацію - Ковальчук

2 хв читати
Керівники "зайвих" контролюючих держорганів не можуть очолювати їх ліквідацію - Ковальчук

Ліквідація контролюючих держорганів в рамках реформи дерегуляції гальмується через абсурдну процедуру – ліквідувати "зайві" органи влади мають їхні керівники, заявив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" перший заступник глави Адміністрації президента України, представник президента в Кабінеті Міністрів Віталій Ковальчук.

За словами В. Ковальчука, головним відповідальним за процедуру реорганізації або ліквідації центральних органів виконавчої влади є керівник цього органу або його заступник.

"Враховуючи, що чиновники не дуже поспішають звільняти самих себе, можна уявити, наскільки затягнеться цей процес. Мало хто захоче рубати сук, на якому сидить. Щоб ця порочна практика не зупинила реформу дерегуляції, за ліквідацію "зайвих" держорганів мають відповідати незаангажовані люди", - зазначив В. Ковальчук.

Ангажованість голів ліквідаційних комісій, наголосив він, перешкоджає не лише дерегуляційним реформам. Як приклад він навів вчорашнє рішення уряду, коли голова Державної пенітенціарної служби Володимир Палагнюк був затверджений головою комісії з її ліквідації.

"Очевидно, що у нього є мотивація якомога довше тягнути з ліквідаційним процесом", – повідомив представник президента в уряді.

В. Ковальчук нагадав, що ще в 2014 році уряд прийняв рішення про ліквідацію 18 центральних органів виконавчої влади, перш за все, тих, що виконують контрольні функції. За підсумками майже двох років припинено діяльність лише двох з вісімнадцяти "зайвих" органів влади.

Перший заступник глави АП повідомив, що саме тому запропонував уряду дати протокольне доручення Міністерству юстиції до одного з найближчих засідань підготувати зміни до відповідної постанови.

"Кабмін має отримати можливість призначати головами ліквідаційних комісій центральних органів влади посадових осіб, які не зацікавлені у гальмуванні процесу", - резюмував В. Ковальчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА