Інтерфакс-Україна
12:00 21.05.2016

Обама пропонував участь США у "нормандських" переговорах, але йому відмовили

1 хв читати
Обама пропонував участь США у "нормандських" переговорах, але йому відмовили

Президент США Барак Обама пропонував канцлеру ФРН Ангелі Меркель розширити "нормандський формат" за рахунок Вашингтона, проте отримав відмову, повідомляє в суботу тижневик "Дзеркало тижня. Україна" з посиланням на власні джерела.

"За даними наших джерел, наприкінці квітня Барак Обама спілкуючись з Ангелою Меркель на міжнародній промисловій виставці в Ганновері, запропонував їй розширити "нормандський формат" за рахунок Вашингтона. І отримав ввічливу відмову", - пише у своїй статті перший заступник головного редактора ZN.UA Сергій Рахманін.

Автор також зазначає, що під час нещодавньої зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" і останнього раунду переговорів тристоронньої контактної групи в Мінську Кремль вкотре спробував нав'язати свій план виборів в ОРДЛО.

"Наскільки відомо, там знову фігурували жорстка "мажоритарка", не менш жорсткий ценз осілості (до виборів не можуть бути допущені особи, які не проживали на цій території протягом останнього року), обмежений допуск українських ЗМІ та політичних партій. Україна відкинула цей план і була підтримана західними союзниками. Крок Москви був, швидше, ритуальним, а реакція на нього - очікуваною. Такою ж невдалою (в усякому разі, поки що) була спроба "розміняти" звільнення незаконно утримуваних в ОРДЛО українських громадян на набуття чинності закону про амністію", - пише С.Рахманін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

Маршалок Сейму Польщі запропонував Зеленському допомогу з виборами – ЗМІ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА