Інтерфакс-Україна
16:35 23.05.2016

У наданні Україні безвізового режиму з ЄС не йдеться про політичне пакетування з іншими країнами - Клімкін

2 хв читати
У наданні Україні безвізового режиму з ЄС не йдеться про політичне пакетування з іншими країнами - Клімкін

У наданні Україні безвізового режиму з Європейським Союзом не йдеться про жодне політичне пакетування з іншими країнами, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Мене міністри запевнили, що оскільки Грузія трохи раніше виконала (план дій щодо лібералізації візового режиму – ІФ), вона може вийти на порядок дня на кілька тижнів раніше. Але жодним чином не йдеться про якісь глобальні затримки, чи – давайте чесно скажемо – про якесь політичне пакетування України з іншими країнами. Нас будуть розглядати на підставі того, що ми зробили. І сьогодні всі міністри наголосили, що і в Грузії, і в Україні немає питань з приводу виконання наших зобов'язань", - заявив П. Клімкін журналістам у Брюсселі в рамках зустрічі глав МЗС країн-учасниць "Східного партнерства", трансляцію якої вів телеканал "112. Україна".

За його словами, дату розгляду питання про надання Україні безвізового режиму обговорюватимуть найближчим часом.

"Найближчим часом буде кілька зустрічей, зокрема, не лише міністрів закордонних справ, але і міністрів внутрішніх справ. Наступна зустріч буде 10-го (червня – ІФ). Ми працюємо над тим, щоб синхронізувати і логіку в Європейській Раді, і розгляд у Європейському парламенті, оскільки саме в ці дні буде призначений доповідач щодо України... і нам потрібно, щоб Європейська Рада, Європейський парламент приблизно одночасно завершили свою роботу... Саме ця синхронізація сьогодні й обговорювалася", - повідомив глава МЗС України.

Міністр зазначив, що питання надання Україні безвізового режиму – це не питання, як заявляли представники Франції і Німеччини, "найближчих днів або місяців", а питання, чи виконала Україна всі зобов'язання. П. Клімкін поінформував, що вже провів низку зустрічей і проведе ще переговори з главами МЗС і МВС країн-членів ЄС, щоб разом з ними ще раз пройтися за кожним пунктом.

"У нас є висновок Єврокомісії: Єврокомісія зробила офіційну юридичну пропозицію, і зараз кожна країна йде за списком, що ми виконали... Тому зараз зовсім не говориться про те, що якась країна якимось чином затримає цей процес, цей процес просувається далі", - сказав глава МЗС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко стверджує, що автором "вугільної справи" проти нього був Портнов

Трамп заявляє, що не зв'язувався з Іраном для переговорів щодо врегулювання ситуації на Близькому Сході

Трамп заявив про відтермінування санкцій проти РФ, бо очікує від них угоди щодо припинення війни - ЗМІ

Трамп звинуватив Макрона у неправдивій заяві про його від’їзд із саміту G7

Угорщина наклала вето на план Єврокомісії щодо відмови від нафти і газу з Росії – Сійярто

Трамп прибув до Канади на саміт G7

Нейтралітет Австрії не забороняє допомагати Україні невійськовою допомогою – президент

Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння та комюніке для подальшого поглиблення співпраці

Важливо, щоб у наближенні миру посередницьку роль пропонували країни, які можуть вплинути на Путіна – Зеленський

Зеленський: ми всі повинні працювати над тим, щоб союз між Америкою і Європою не розвалився

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА