18:24 26.05.2016

Представники Венеціанської комісії назвали недемократичним закон "про партійну диктатуру"

2 хв читати
Представники Венеціанської комісії назвали недемократичним закон "про партійну диктатуру"

Представники Венеціанської комісії негативно оцінили ухвалення так званого закону про партійну диктатуру, що дозволяє виключати кандидатів у народні депутати з виборчого списку у багатомандатному виборчому окрузі, заявляє парламентар з фракції "Народний фронт" Леонід Ємець.

"Представники Венеціанської комісії дуже чітко сформулювали своє негативне ставлення до імперативного мандата в цілому і щодо закону №3700 окремо. Недопустимо і недемократично, це ті терміни, які вони вживали", - написав він на своїй сторінці у Facebook у четвер.

При цьому Л.Ємець додав: "Партії не мають права переглядати результати (виборів - ІФ), які висловив народ".

Як повідомлялося, 16 лютого 2016 року Верховна Рада з третьої спроби ухвалила законопроект №3700 "Про внесення змін до закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)".

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 25 лютого.

Цей закон передбачає дозвіл за рішенням з'їзду (зборів, конференції) партії після оголошення результатів виборів виключати з виборчого списку кандидата в депутати.

Згідно з документом, кандидата можна виключити зі списку партії у будь-який час після дня виборів до ухвалення рішення ЦВК про визнання його обраним.

Раніше в громадській організації "Комітет виборців України" закликали президента ветувати цей закон, зазначаючи, що таким чином в Україні фактично встановлюється "партійна диктатура".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Порошенко закликав об’єднати зусилля держави і суспільства навколо будівництва фортифікацій

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА