Інтерфакс-Україна
10:43 27.05.2016

Рада Європи підтримує реформування української прокуратури

2 хв читати
Рада Європи підтримує реформування української прокуратури

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд у листі привітав генерального прокурора України Юрія Луценка з обранням на посаду та наголосив, що РЄ уважно стежить за ситуацією і надає підтримку у реформуванні української прокуратури.

"Реформи, зобов'язання, які Україна взяла на себе при вступі в організацію, розглядаються як одна з основних передумов для ефективного відправлення правосуддя, захисту прав людини і дотримання верховенства права", - йдеться в листі, оприлюдненому інтернет-виданням "Європейська правда".

Т.Ягланд зазначив, що новий закон України "Про прокуратуру" створює міцну основу для реформи.

"Ми вітаємо концептуальні напрями реформи, одним із ключових аспектів якої є обмеження функцій прокуратури. Я сподіваюся, що заходи в цьому відношенні будуть об'єднані найближчим часом за рахунок конституційних змін і пройдуть другі читання в парламенті", - зазначив генсек РЄ.

Він також наголосив, що трансформація української системи прокуратури до сучасних європейських стандартів також передбачає зміцнення зовнішньої незалежності служби та індивідуальної незалежності прокурорів, впровадження сучасних методів роботи прокуратури та підвищення її прозорості і підзвітності.

"Реформи повинні йти поряд із заходами, спрямованими на боротьбу з корупцією. Всі ці зусилля необхідні для досягнення суспільної довіри до інституту та його ефективності. Я запевняю вас у прихильності Ради Європи повною мірою підтримувати українську владу у її прагненні досягти цієї значущої і довгоочікуваної реформи", - зазначив Т.Ягланд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

Глава МЗС Словаччини: важливо, щоб зусилля щодо мирних переговорів тривали

Генсек НАТО хоче бачити саміт в Гаазі успішним і не коментує можливість його скорочення у часі через Трампа

Кабмін пропонує погодити припинення дії, вихід та денонсацію 8 міжнародних договорів з РФ, Білоруссю та в рамках СНД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА