Інтерфакс-Україна
12:39 08.06.2016

Петренко розраховує на допомогу міжнародних організацій у впровадженні в Україні нових антикорупційних інструментів

2 хв читати
Петренко розраховує на допомогу міжнародних організацій у впровадженні в Україні нових антикорупційних інструментів

Міністерство юстиції України розраховує на підтримку та експертні консультації з боку міжнародних організацій, зокрема Transparency International, щодо формування і роботи антикорупційного суду в країні.

На спільному брифінгу з главою Transparency International Хосе Санчес-Морено в середу в Києві міністр Павло Петренко повідомив, що на зустрічі з главою Transparency International було порушено кілька важливих блоків питань, один з яких - упровадження в Україні антикорупційного законодавства, отримання реальних результатів від роботи нових антикорупційних органів.

Другий блок питань - співпраця України з міжнародною організацією, обмін досвідом у сфері відкриття інформації про бенефіціарів власників.

При цьому П.Петренко нагадав, що Україна ще рік тому впровадила в законодавстві цей прогресивний момент - відкриття інформації кінцевого власника компанії: в реєстрі бізнесу можна отримати інформацію не тільки про учасника тієї чи іншої компанії, а й про кінцевий власника.

"Це дуже актуально, тому що весь світ фактично починає впровадження законодавства з деофшоризації та боротьби з компаніями, що приховують свої активи в офшорних зонах", - сказав П.Петренко.

У цьому контексті він наголосив, що Україна має позитивний досвід, яким готова поділитися з іншими країнами і міжнародними організаціями.

Третій блок питань, за словами міністра, - співпраця з урядами інших країн та міжнародними організаціями щодо повернення грошових коштів, вивезених екс-президентом Віктором Януковичем і його оточенням.

Крім того, П.Петренко повідомив, що Україна проситиме Transparency International поділитися досвідом в розслідуванні глобальних корупційних порушень.

"Міністерство юстиції України зі свого боку буде комунікувати з урядами інших країн на стадії, коли справи з повернення цих коштів потраплять в український суд, у Мін'юсту з'явиться легальний інструмент міжнародної співпраці з країнами, де заблоковані активи підозрюваних осіб. І тут я обіцяю зі свого боку особисто займатися тим, щоб інформація про ці розслідування оперативно потрапляла в компетентні органи країн, де є заблоковані активи", - сказав П.Петренко.

Глава Мін'юсту також розповів, що з главою Transparency International він обговорив питання роботи в Україні нових антикорупційних органів та плани України створити в рамках судової реформи спеціальні антикорупційні суди як інстанцію, яка, фактично, відповідатиме за розгляд справ, розслідуваних антикорупційними слідчими органами.

"Тут ми розраховуємо на підтримку і консультації експертів міжнародних організацій щодо порядку формування такого антикорупційного суду, гарантії суддів, гарантії їхньої безпеки, їхньої відкритої та прозорої роботи", - наголосив міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА