Інтерфакс-Україна
15:07 30.06.2016

Україна та Австрія підвищують ставки в системі уникнення подвійного оподаткування - Мінфін

2 хв читати
Україна та Австрія підвищують ставки в системі уникнення подвійного оподаткування - Мінфін

Представники урядів України та Австрії підписали протокол, який передбачає збільшення ставок оподаткування дивідендів, відсотків і роялті в рамках двосторонньої конвенції про уникнення подвійного оподаткування, повідомляється на веб-сайті Міністерства фінансів.

Згідно з повідомленням, цей протокол був парафований за підсумками успішних українсько-австрійських переговорів у Відні з перегляду двосторонньої конвенції, ініційованих Мінфіном України.

"Мінфін активно працює над усуненням варіантів для ухилення від сплати податків. Для цього триває робота з приведення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування до міжнародних стандартів", - наголошується в повідомленні.

За даними Мінфіну, протоколом передбачено збільшення загальної ставки оподаткування дивідендів з 10% до 15%, а також загальної ставки оподаткування відсотків з 2% до 5%.

Крім цього, передбачено збільшення ставки оподаткування роялті, які виплачуються за патенти, торгові марки, промисловий дизайн, план, модель, секретну формулу або процес від 0% до 5%, а загальної ставки роялті за користування авторським правом на літературні твори, твори мистецтва, зокрема кінематографічні фільми з 5% до 10%.

У Мінфіні нагадали, що двостороння конвенція про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і майно була підписана в 1997 році. Наразі вона не відповідає сучасним міжнародним стандартам.

"Досягнуто домовленості про приведення зазначеної конвенції у відповідність з модельної конвенції Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) стосовно податків на доходи і капітал", - підкреслюється в повідомленні.

Парафованим протоколом, за даними Мінфіну, також доповнюється діюча українсько-австрійська конвенція спеціальними статтями про розширений двосторонній обмін податковою інформацією та надання допомоги у стягненні податків відповідно до стандартів ОЕСР.

У Мінфіні наголосили, що Україна не є членом ОЕСР, але в лютому 2013 року Кабінет Міністрів затвердив план дій щодо поглиблення співпраці між країною і ОЕСР на 2013-2016 рр.

"У зв'язку з проведенням інвентаризації чинних міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування вироблений єдиний підхід до перегляду і підготовки відповідних проектів договорів з метою приведення їхніх положень до модельної конвенції ОЕСР", - зазначено в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА