Порошенко підписав закон, який запроваджує інститут приватних виконавців судових рішень

Президент України Петро Порошенко підписав закони "Про виконавче провадження" та "Про органи й осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів", спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів і осіб, які здійснюють примусове виконання рішень.
Як повідомляє в суботу прес-служба президента України, закони передбачають запровадження змішаної системи виконання судових рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та введення інституту приватних виконавців, який є новим в українському законодавстві.
Так, закон "Про виконавче провадження" вводить автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повного фіксування процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує терміни проведення виконавчих дій, детально регулює питання відповідальності боржника у виконавчому провадженні, і визначає перелік питань, які не можуть виконуватися приватними виконавцями.
Крім того, впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особи права на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є обов’язковим елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Як повідомлялося, 2 червня Верховна Рада України ввела інститут приватних виконавців судових рішень. За відповідний закон №2506-а "Про органи й осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів" у цілому проголосували 239 народних депутатів на засіданні в четвер.
Закон передбачає введення в судовій системі України інституту приватних виконавців.
Крім того, цього ж дня Рада прийняла в цілому закон №2507а про виконавче провадження, його підтримали 253 народних депутати. Цей документ пов'язаний з попереднім і визначає умови та порядок виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), які підлягають примусовому виконанню у разі, якщо їх не виконали в добровільному порядку. У ньому прописані принципи виконавчого провадження, а також перелік рішень, які підлягають примусовому виконанню.
Закон також визначає вимоги до виконавчого документа, перелік органів і осіб, які забезпечують виконання рішень.
При цьому в законі виписано терміни у виконавчому провадженні, прописані права та обов'язки учасників, а також загальні умови й порядок здійснення виконавчого провадження.