ВР пропонують удосконалити механізми стягнення штрафів за порушення на ринку цінних паперів

Народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Павло Різаненко зареєстрував у Верховній Раді України законопроект, яким пропонується вдосконалити механізми стягнення штрафів за порушення законодавства на ринку цінних паперів (№ 4956).
Як повідомляє в середу прес-служба П.Різаненка, передбачені в чинному законодавстві заходи примусового стягнення накладених штрафів на юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів не є ефективними. Так, у випадках відсутності добровільної сплати штрафу, НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) звертається з позовом до суду. Але Комісія обмежена в фінансуванні на здійснення судових витрат.
"Тільки позитивне рішення суду є підставою для виконавчої служби вчиняти дії щодо стягнення штрафу", - цитує слова П.Різаненка його прес-служба.
Законопроект, зареєстрований нардепом, пропонує внести зміни в закон "Про державне врегулювання ринку цінних паперів в Україні", передбачивши зарахування постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу до виконавчих документів, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом України "Про виконавче провадження".
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що такі зміни сприятимуть підвищенню дисципліни учасників фондового ринку і забезпечать оперативні надходження до держбюджету суми штрафів, накладених на юридичних осіб за порушення законодавства на ринку цінних паперів і які їх не платять.