Інтерфакс-Україна
17:26 15.08.2016

Ситуація з е-декларуванням може негативно позначитися на репутації України

2 хв читати
Ситуація з е-декларуванням може негативно позначитися на репутації України

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф висловила сподіванняна повноцінний запуск системи електронного декларування активів українських чиновників незабаром.

"Вітаю з досягненнями України у боротьбі з корупцією, зокрема й важливою роботою НАБУ (Національного антикорупційного бюро України - ІФ) і НАПК (Національного агентства з питань запобігання корупції – ІФ). Але запуск неповної системи е-декларування може призупинити прогресування і негативно вплинути на репутацію України", - написала Дж.Гоф на своїй сторінці в "Твіттері" в понеділок.

"Сподіваюся на повноцінний запуск системи е-декларування незабаром", - зазначила посол.

Як повідомлялося, 14 серпня голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) Корчак Наталія заявила про запуск відомством з 00.00 годин 15 серпня системи електронного декларування. При цьому вона зазначила, що комплексна система захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування наразі не отримала атестата відповідності Держспецзв'язку. На її думку, "отримання атестата відповідності може статися "і через п'ять, і через 10 днів, коли розробник виправить недоопрацювання.

Система Е-декларування є одним із зобов'язань України перед Євросоюзом і міжнародними кредиторами, зокрема в питанні надання Києву фінансової допомоги від МВФ і США, а також введення безвізового режиму для громадян України Євросоюзом.

Як повідомлялося, глава НАПК Н.Корчак заявила про запуск відомством з 15 серпня системи електронного декларування, незважаючи на відсутність необхідного атестата від Держспецзв'язку.

Це викликало неоднозначну реакцію громадськості. Зокрема, в "Transparency International Україна" обурилися запуском системи без належної сертифікації і вважають, що відповідальні за це посадові особи мають бути звільнені.

Голова комітету Верховної Ради з протидії корупції Єгор Соболєв (фракція "Самопоміч") закликав наразі не подавати електронних декларацій, щоб не потурати шахраям", і боротися за виправлення ситуації, оскільки система декларування без сертифікації не є офіційним джерелом доказів для правосуддя.

Відповідно до закону про протидію корупції, у 2016 році розширені електронні декларації мають подати в 60-денний термін після запуску системи е-декларування службові особи, що працюють на відповідальних та особливо відповідальних посадах. Серед них, зокрема, президент і прем'єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії і АМКУ, голови ФДМ і НБУ та їхні заступники, парламетарі та особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", а також судді, прокурори, слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА