16:18 18.08.2016

Понад половина українців не підтримує ідеї надання російській мові статусу офіційної

2 хв читати
Понад половина українців не підтримує ідеї надання російській мові статусу офіційної

Більше ніж половина населення України не підтримує ідеї надання російській мові статусу офіційної, водночас "за" виступають 30%, про що свідчать результати опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України в співпраці з Благодійним фондом "Інтелектуальна перспектива".

Згідно з оприлюдненими в четвер даними опитування, поточного року надання російській мові офіційного статусу підтримують 30% респондентів, не підтримують 55,5% (при цьому переважно українською мовою спілкуються в сім'ї 42%, переважно російською - 32%, решта 25% - обома мовами, залежно від обставин).

У тимчасовому розрізі ставлення до цієї можливості мінялося. Так, у 2000 році офіційний статус російської мови підтримував 51% респондентів, проти були 33%, далі кількість прибічників зменшувалася, а противників - зростала, у 2012 році їх було порівну (43% - "за", 42% - "проти"), у 2013 році відсоток противників почав переважати (49% - "проти", 36,5% - "за").

Загальнонаціональне опитування населення здійснював Інститут соціології НАН України у співпраці з Благодійним фондом "Інтелектуальна перспектива" з 13 червня по 4 липня за квотною вибіркою, що представляє доросле населення (від 18 років). Опитування проводилося в усіх областях України (окрім АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей) методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Загалом опитано 1802 людини. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Для порівняння наводяться дані загальнонаціональних опитувань, проведених Інститутом соціології НАН України в попередні роки здійснення соціологічного моніторингу (тобто повторних опитувань за однаковою методикою).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп: Нові заяви про втручання РФ у вибори 2020 року в США - обман

Ердоган підтвердив присутність у Лівії бійців сирійської опозиції

ЄС і НАТО не повинні ізолюватися - Яценюк

Скалецька повідомила, що оселилася в медцентрі "Нові Санжари" й виконуватиме робочі обов'язки звідти

Україні потрібні якісні реп-культура, стендапери та YouTube-канали українською мовою - Монахова

Зеленський зазначає, що акції проти евакуації українців з Уханя мали політичну підтримку

Партія "Слуга народу" презентує план публічних обговорень змін до Конституції щодо децентралізації

Суд у Москві заочно засудив до шести років колонії екс-міністра оборони України Гриценка

Нардеп Чийгоз закликав закріпити в Конституції України право кримських татар на національно-територіальну автономію

Зеленський про прибуття евакуйованих із Китаю: Вчора в деяких моментах здавалося, що Україна - це Європа, тільки епохи Середньовіччя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА