Інтерфакс-Україна
14:09 24.08.2016

Україна і Польща продовжать діалог щодо спільних сторінок історії

2 хв читати
Україна і Польща продовжать діалог щодо спільних сторінок історії

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що польська та українська сторони продовжать діалог щодо спільних сторінок історії, і сподівається, що вже в грудні будуть узгоджені "конкретні речі".

"Ми говорили з президентом (президентом України Петром Порошенком - ІФ) про складні питання, пов'язані з історією та історичною пам'яттю. Ми продовжуватимемо діалог з цього питання, спільно прагнутимемо до того, щоб він був ще більш продуктивним, ніж сьогодні. Ви можете сподіватися також на наші узгоджені дії в цьому питанні. Уже в грудні, думаю, ми зможемо говорити про конкретні речі ", - сказав А.Дуда після зустрічі з президентом України в середу в Києві.

Як повідомлялося, 22 липня поточного року польський Сейм затвердив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян 2-ї Речі Посполитої в період Другої світової війни.

У резолюції, зокрема, згадується про кульмінаційну хвилю злочинів, скоєних ОУН і УПА, в результаті якої було вбито понад 100 тис. громадян Речі Посполитої. Водночас, у постанові зазначається, що нагадуючи про злочини українських націоналістів, не можна промовчати про польські акції відплати, в яких також гинуло цивільне населення.

Президент України П.Порошенко висловив співчуття у зв'язку з цим рішенням і прогнозував подальші політичні спекуляції. Він також закликав Польщу до взаємного прощення і продовження роботи над спільною оцінкою трагічних подій.

У свою чергу комітет Верховної Ради України із закордонних справ засудив односторонні дії Сенату і Сейму Польщі щодо перегляду оцінки подій Волинської трагедії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА