Інтерфакс-Україна
17:54 05.09.2016

Генштаб ЗСУ створив оперативний військовий резерв з 85 тис. ветеранів АТО

2 хв читати
Генштаб ЗСУ створив оперативний військовий резерв з 85 тис. ветеранів АТО

Наразі Генеральний штаб Збройних сил України створив оперативний військовий резерв з 85 тис. осіб, які мають бойовий досвід і високий рівень психологічної готовності захищати український народ, повідомляє начгенштаба Віктор Муженко.

"Ми починаємо навчальні збори з резервістами в 9-ти бойових бригадах всіх оперативних командувань Збройних сил України. 8000 осіб виконуватимуть навчально-бойові завдання у складі своїх підрозділів разом із військовослужбовцями-контрактниками", - написав він на своїй сторінці у Facebook у понеділок.

За його словами, мета проведення зборів резервістів – підтримати бойову готовність і навченість особового складу резерву, опрацювати підходи і механізми швидкого доукомплектування бойових бригад у разі широкої агресії Росії.

"Крім того, існує нагальна необхідність обміну бойовим досвідом між військовослужбовцями-резервістами і контрактниками. У кого є підготовлений резерв – тому не страшний ворог", - підсумував В. Муженко.

Як повідомляла 3 вересня прес-служба Міністерства оборони України, у ЗС України почалися збори резервістів: перший етап заплановано на 3-15 вересня, другий – 12-24 вересня. "Протягом вересня залучать 9 бригад всіх оперативних командувань в 5 областях. Будуть задіяні понад 8000 резервістів, 10% з них – офіцери. Збори відбудуться у два етапи: перший - 3-15 вересня, другий - 12-24 вересня", - зазначалося в повідомленні.

Резервістів під час зборів заборонено залучати до прибирання, господарських робіт, стройової підготовки тощо. "Час зборів максимально використовуватимуть для підвищення рівня бойової підготовки, злагодженості дій підрозділів і екіпажів", - зазначають у Міноборони.

Завершаться збори проведенням бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою, в яких візьмуть участь сформовані з військовослужбовців та резервістів змішані підрозділи.

"Головна мета навчань - відпрацювання механізму оперативного доукомплектування частин і з'єднань силами оперативного резерву у разі відвертої агресії", - наголосили в оборонному відомстві.

За інформацією Міноборони, наразі в Україні близько 85 тис. резервістів. Це люди, які відслужили один рік з мобілізації, брали участь в АТО, тепер їх запрошують на військові збори для підтримки рівня професійної підготовки і підвищення бойової виучки. За попереднім опитуванням, серед резервістів 80% готові в будь-який момент стати на захист Батьківщини і прибути за викликом до військових частин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

Зеленський на "Рамштайн" закликав партнерів прискорити процес координації Коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА