Інтерфакс-Україна
14:44 14.09.2016

Корупція і недовіра до судової системи є основними перешкодами для інвестицій в Україну

2 хв читати
Корупція і недовіра до судової системи є основними перешкодами для інвестицій в Україну

Широкомасштабна корупція і відсутність довіри до судової системи є основними перешкодами для інвестування в Україну, свідчать результати опитування, проведеного інвесткомпанією "Драгон Капітал" (Київ) та Європейською бізнес асоціацією.

Як повідомляється в спільному прес-релізі організацій, респонденти за 10-бальною шкалою важливості оцінили перешкоди у 8,5 7,5 бала відповідно.

Третє місце в ренкінгу поділяють військовий конфлікт із Росією (6,1 бала), прогнозований валютний курс і нестабільна фінансова система (6 балів).

Водночас, зазначено в документі, інвестори, які наразі активно цікавляться можливістю бізнесу в Україні, назвали військовий конфлікт однією з найменш важливих перешкод і поставили його на сьоме місце (4,9 бала). Ці ж інвестори зарахували до найважливіших перешкод, поряд з корупцією і неефективною судовою системою, складне адміністрування податків (6,1 бала).

"Рівень ставок податків турбує інвесторів не так сильно, як складність податкового адміністрування – серед перешкод ставки податку займають останню сходинку", - зазначено в документі.

На запитання про необхідні дії з боку влади країни для залучення іноземних інвестицій, інвестори визначили як пріоритет перезавантаження судової системи шляхом переатестації існуючих та залучення нових суддею (середня оцінка 7,6 бала), а також залучення до відповідальності значної кількості високопоставлених осіб і суддею за корупцію (7,4 бала).

Крім того, важливим інвестори вважають: забезпечення подальшого своєчасного виконання Україною програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) та лібералізацію валютного регулювання (зокрема скасування заборони на репатріацію дивідендів) – по 6,2 бала. Запровадження податкових канікул приваблює менше, ніж спрощення податкового адміністрування.

"Відновити зростання економіки України і скоротити відставання країни від західних сусідів, яке з 2009 року лише більшувалася, неможливе без іноземних інвестицій. Результати опитування міжнародних компаній, які інвестують в усьому світі, показують, де український інвестиційний клімат є неконкурентним і куди керівництво країни має направити свої зусилля в першу чергу" – процитовано в прес-релізі генеральний директор "Драгон Капітал" Томаш Фіала.

"Дослідження показало, що основними бар'єрами для іноземних інвесторів в Україні були і залишаються корупція в усіх ешелонах влади, а також слабка судова система. Незважаючи на спроби влади поліпшити ситуацію шляхом створення відповідного антикорупційного відомства або ж, наприклад, з допомогою впровадження нової системи проведення держзакупівель, бізнес так і не відчув радикальних і видимих змін", - прокоментувала виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев'янко.

У документі уточнюється, що зазначене опитування проведено організаціями за підтримки Центру економічної стратегії у період з 25 серпня до 2 вересня 2016 року. Загалом в опитуванні взяли участь 102 респонденти, зокрема портфельні і прямі інвестори, які вже мають інвестиції в Україні або лише планують інвестувати в країну. Опитування проведено шляхом онлайн-інтерв'ю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

МЗС Китаю: США слід припинити використовувати максимальний тиск, погрози і шантаж

ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

США знизили вимоги до України щодо повернення вартості наданої допомоги в угоді про мінерали - ЗМІ

Питання послаблення санкцій проти РФ не буде порушено до встановлення перемир’я – Держдеп США

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА