12:58 16.09.2016

Парубій у Страсбурзі передав Аграмунту ноту МЗС України та заяву про невизнання виборів до Держдуми РФ в Криму

2 хв читати
Парубій у Страсбурзі передав Аграмунту ноту МЗС України та заяву про невизнання виборів до Держдуми РФ в Криму

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у Страсбурзі передав голові Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунту ноту Міністерства закордонних справ України та заяву українського парламенту про невизнання виборів до Державної Думи Російської Федерації на території окупованого Криму.

"Передав президенту ПАРЄ П. Аграмунту ноту МЗС і заяву Верховної Ради про невизнання виборів у Криму", - написав А. Парубій у своєму мікроблозі "Твіттер" у п'ятницю.

Як повідомлялося, 8 вересня 2016 року Верховна Рада України прийняла заяву до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей і міжнародних організацій щодо виборів до Держдуми РФ на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя 18 вересня 2016 року.

Український парламент просить міжнародне співтовариство утриматися від участі у спостереженні за перебігом виборів, а також закликає за жодних обставин обставин не визнавати їхніх результатів.

Верховна Рада також наголошує, що іноземцям, які поїдуть на окуповану територію для спостереження за незаконними виборами, загрожує відкриття кримінальних проваджень за порушення правил в'їзду на тимчасово окуповану територію з метою завдання шкоди національним інтересам України.

10 вересня 2016 року Міністерство закордонних справ РФ висловило рішучий протест щодо намірів провести вибори на тимчасово окупованій території України - території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

На думку МЗС України такі дії Російської Федерації в черговий раз демонструють нехтування нею державним суверенітетом України, нормами і принципами міжнародного права.

У коментарі МЗС України зазначається, що дії російської сторони суперечать фундаментальним нормам і принципам міжнародного права і законодавству України, зокрема, Статутом Організації Об'єднаних Націй, резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй А/RES/68/262 "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, Гельсінському заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року, а також зобов'язанням Російської Федерації за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року.

"Результати цих псевдовиборів будуть нікчемними та такими, що не створять жодних правових наслідків, а також не будуть визнані ні Україною, ні міжнародним співтовариством і, в свою чергу, поставлять під сумнів їх легітимність загалом", - наголосили в МЗС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Столтенберг ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА