Інтерфакс-Україна
15:56 04.10.2016

Якби парламентські вибори відбулися наприкінці вересня, до ВР пройшли б 7 партій

2 хв читати
Якби парламентські вибори відбулися наприкінці вересня, до ВР пройшли б 7 партій

У разі проведення парламентських виборів наприкінці вересня, до Верховної Ради України за партійними списками пройшли б представники семи політичних сил, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

В оприлюдненому на сайті КМІС у вівторок прес-релізі зазначено, що більшу підтримку порівняно з іншими партіями здобули б ВО "Батьківщина", "Блок Петра Порошенка" та "Опозиційний блок".

"За останні півроку підтримка ВО "Батьківщина" дещо знизилася, підтримка "Блоку Петра Порошенка" такою ж мірою зросла. За цей же час підтримка "Опозиційного блоку", "Об'єднання "Самопоміч", Радикальної партії О.Ляшка та партії "Громадянська позиція" практично не змінилася", - йдеться в прес-релізі.

Згідно з оприлюдненими даними, 5,8% опитаних заявили, що викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень, ще 22,3% - вирішили не брати участі в голосуванні, а 31,1% - не визначилися, за кого голосувати.

Таким чином, зазначають соціологи, якби ті, хто не визначився, за кого голосувати, як завжди, не прийшли б на вибори, в голосуванні взяли б участь близько 41% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б таким чином (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися наприкінці вересня): 15,4% проголосували б за "Батьківщину"; 14,5% - за "Блок Петра Порошенка"; 13,1% - за "Опозиційний блок"; 10,3% - за "Самопоміч"; 9,6% - за Радикальну партію О.Ляшка; 6,0% - за партію "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка; 5,3% - за партію "За життя" (лідер Вадим Рабінович).

При цьому не долають 5-відсоткового бар'єру ВО "Свобода" (3,9%), "УКРОП" (3,5%), "Правий сектор" (2,2%), "Хвиля" (1,9%), "Державницька ініціатива Яроша" (1,8%), партія "Відродження" (1,7%).

За інші партії проголосували б 11,0% опитаних, які пішли б на вибори.

КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 16 по 26 вересня 2016 р. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (окрім АР Крим), за чотириступінчастою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативно для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, контрольованій українською владою. У цьому опитуванні вибірка розподілялася лише на контрольованій частині Донбасу, в тій пропорції, яку, за даними ЦВК, становили виборці Донбасу на останніх парламентських виборах (жовтень 2014 р.).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА