Інтерфакс-Україна
17:05 04.10.2016

В Україні можуть запровадити стратегічну екологічну оцінку під час планування господарської діяльності

1 хв читати
В Україні можуть запровадити стратегічну екологічну оцінку під час планування господарської діяльності

В Україні може бути запроваджено механізм стратегічної екологічної оцінки під час планування господарської діяльності.

За законопроект (№3259) "Про стратегічну екологічну оцінку" у вівторок проголосував 231 народний депутат.

Документ передбачає встановлення механізму стратегічної екологічної оцінки та внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час планування суспільного розвитку та господарської діяльності з урахуванням пріоритетності факторів впливу на довкілля, зокрема здоров'я населення, та забезпечення сталості екосистем у процесі ухвалення стратегічних рішень.

Згідно із законом, основні завдання стратегічної екологічної оцінки мають вирішуватися поетапно. Зокрема, передбачається інтеграція екологічних цілей та пріоритетів, що пов'язані із забезпеченням сталого розвитку, до розробки документів державного планування. Передбачається також узгодження процедур із проведення стратегічної екологічної оцінки згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу на основі міждержавних угод та міжнародних конвенцій.

Крім того, передбачено розширення практики проведення стратегічної екологічної оцінки на місцеві проекти та програми.

Як зазначено в пояснювальній записці, досі в Україні були відсутні механізми обліку екологічних оцінок під час розроблення та прийняття проектів документів державного планування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угорщина наклала вето на план Єврокомісії щодо відмови від нафти і газу з Росії – Сійярто

Трамп прибув до Канади на саміт G7

Нейтралітет Австрії не забороняє допомагати Україні невійськовою допомогою – президент

Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння та комюніке для подальшого поглиблення співпраці

Важливо, щоб у наближенні миру посередницьку роль пропонували країни, які можуть вплинути на Путіна – Зеленський

Зеленський: ми всі повинні працювати над тим, щоб союз між Америкою і Європою не розвалився

Україна цінує готовність Австрії забезпечити посередництво для зустрічі з російською стороною – Зеленський

Стефанішина обговорила з єврокомісаркою Кос наступні кроки у межах процесу вступу України до ЄС

МЗС КНР закликає до термінового мирного вирішення конфлікту Ізраїлю та Ірану

Макрон відкинув ідею Трампа щодо посередництва Путіна між Ізраїлем та Іраном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА