Інтерфакс-Україна
11:08 26.10.2016

Секретаріат ОБСЄ звернувся до держав-членів по пропозиції щодо мандата та можливого внеску в поліцейську місію на Донбасі - Єлісєєв

2 хв читати
Секретаріат ОБСЄ звернувся до держав-членів по пропозиції щодо мандата та можливого внеску в поліцейську місію на Донбасі - Єлісєєв

Секретаріат ОБСЄ та німецьке головування звернулися до держав-членів організації з проханням надати свої пропозиції щодо мандата можливої поліцейської місії на Донбасі, а також щодо готовності зробити внесок в її функціонування, повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

"Ми виходимо з того, що для гарантування безпеки виборчого процесу на території Донбасу має бути розміщена спеціальна озброєна поліцейська місія ОБСЄ. Причому вона має функціонувати до виборів, під час їх проведення і в так званий перехідний період, доки українська влада не відновить повністю контроль над українсько-російським кордоном. І, звичайно ж, усе це ми маємо прописати в дорожній карті (імплементації Мінських домовленостей - ІФ)", - розповів К.Єлісєєв в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, роль цієї міжнародної місії буде ключовою, а ідею такої озброєної місії ОБСЄ на зустрічі у Берліні підтримав, зокрема, і російський президент. "Хоча, заради справедливості, слід визнати, що ще зберігаються різночитання щодо цілої низки аспектів її майбутнього мандата, озброєння та зон розміщення", - зазначив К.Єлісєєв.

Він пояснив, що на цьому етапі необхідно активізувати роботу у Відні в рамках ОБСЄ для того, щоб знайти консенсус серед усіх 57 країн-членів ОБСЄ щодо мандата такої місії.

"Звісно, ми розпочинаємо цей процес не з чистого аркуша, адже протягом останніх місяців у Відні точилася дискусія щодо її можливих модальностей і параметрів. Українська сторона ще півроку тому представила своє бачення такої місії", - наголосив заступник голови АП.

Він додав, що аналітичні центри при ОБСЄ підготували свої певні сценарії та варіанти. "Більше того, секретаріат ОБСЄ і німецьке головування звернулися до держав-членів ОБСЄ надати свої пропозиції щодо мандата такої місії та готовності зробити внесок в її функціонування", - повідомив К.Єлісєєв.

Заступник голови АП наголосив, що після берлінського саміту цей процес необхідно спрямувати в результативне русло та вийти на компромісну формулу. "Ми намагатимемось зробити так, щоб здійснити ці плани якнайшвидше: адже між прийняттям мандата та безпосереднім розгортанням такої місії минає значний час. На мій погляд, ця місія за своїми масштабами і характером стане безпрецедентною в історії ОБСЄ", - сказав К.Єлісєєв.

Повний текст інтерв'ю з К.Єлісєєвим буде оприлюднено на головній станиці веб-сайта агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА