Інтерфакс-Україна
12:42 03.11.2016

Рада має намір запровадити інститут медіації для позасудового вирішення спорів

2 хв читати
Рада має намір запровадити інститут медіації для позасудового вирішення спорів

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про медіацію (№3665).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", проект закону за основу підтримали 238 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер.

Автор законопроекту Альона Шкрум (фракція "Батьківщина"), представляючи проект закону, пояснила: "Медіація – не досудовий спосіб вирішення спорів, а позасудовий...Медіація буде врегульована в нашому законі, і люди зможуть зовсім не звертатися в суд".

Депутат зазначила, що таким чином вдасться трохи "розвантажити" українські суди.

У свою чергу народний депутат з фракції Радикальної партії Олег Купрієнко під час обговорення законопроекту висловив застереження, що "медіація може бути ще одним інструментом для ухилення сплати податку на прибуток".

У проекті закону даються визначення понять "медіація", "медіатор", "сторони медіації" та "учасники медіації", "суперечка".

Згідно з документом, медіація може бути застосована в будь-яких конфліктах (спорах), зокрема цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також кримінальних провадженнях та справах щодо адміністративних правопорушень.

Пропонується поширити дію закону, у разі прийняття як на резидентів, так і нерезидентів України, якщо сторони погодилися, що процедура медіації відбудеться на території України.

Вона може бути проведена у разі виникнення конфлікту як до звернення до суду, так і під час або після судового або третейського провадження, зокрема під час виконавчого провадження.

Проект закону передбачає, що якщо сторона вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин, медіація може бути проведена виключно щодо обсягу та способу компенсації завданої шкоди цим злочином.

У законопроекті прописано порядок проведення медіації.

Проект закону передбачає, що медіатором може бути фізична особа, яка досягла 25 років, з вищою або професійно-технічною освітою, яка пройшла професійне навчання медіації

Не зможуть бути медіаторами державні службовці, особи, звільнені з посади судді, прокурора, слідчого, державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги чи корупційне правопорушення, особи з обмеженою дієздатністю або визнані недієздатними, а також з непогашеною судимістю. не може бути медіатором особа, виключена з реєстру до закінчення трирічного терміну.

Крім того, прописано порядок спеціальної підготовки медіаторів, їх відповідальність та контроль якості надання ними послуг.

Водночас запропоновано внести відповідні зміни до низку законів та кодексів у зв'язку з ухваленням закону про медіацію.

Закон набуваєчинності з дня, наступного за днем його опублікування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА