Інтерфакс-Україна
18:23 03.11.2016

ВР ухвалила закон про статус переміщених із Криму та Донбасу вишів

2 хв читати
ВР ухвалила закон про статус переміщених із Криму та Донбасу вишів

Верховна Рада законодавчо закріпила порядок діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), переміщених із тимчасово окупованої території та населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон №4718 на засіданні в четвер в цілому підтримали 266 народних депутатів.

Під дію закону потрапляють державні, комунальні або приватні вишів та наукові заклади, які в період окупації або проведення АТО змінили своє місце розташування з тимчасово окупованої території на населені пункти на підконтрольній українській владі території. Згідно із законом, дія акредитаційних сертифікатів таких закладів подовжується на період проведення АТО, але не більше ніж на п’ять років із дня завершення терміну дії відповідних документів.

Крім того, тимчасово переміщені виші зберігають статус національних, якщо мали його раніше.

Згідно із законом, нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного працівника в тимчасово переміщених вишах і наукових установах визначаються Кабінетом Міністрів з коефіцієнтом 0,8 від установлених норм.

Законом вводиться мораторій період проведення АТО на виконання такими установами кредитних та інших зобов'язань. При цьому на час проведення АТО також забороняється нарахування пені або штрафів на основну суму заборгованості тимчасово переміщених вишів і наукових установ.

Крім того, ці установи отримали право використовувати передане їм у господарське ведення майно для участі в цивільних відносинах, зокрема фінансово-господарській діяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА