12:07 05.11.2016

Горбулін: Змін підходу до Мінська-2 не буде, поки всі можливості діалогу не буде вичерпано

2 хв читати
Горбулін: Змін підходу до Мінська-2 не буде, поки всі можливості діалогу не буде вичерпано

Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ і радник президента Володимир Горбулін допускає уточнення "Мінських угод" та вихід на новий формат домовленостей, однак вважає, що зміна підходу до суті і логіки Мінська-2 не відбудеться доти, доки всі можливості діалогу не будуть вичерпані.

"Президент України запропонував один з напрямків - Дорожню карту, з чіткими і зрозумілими термінами і відповідальними за її виконання. Чи буде ця ініціатива успішною? Раціонально вона логічна і здійсненна. Але чи буде вона успішною з нашими нинішніми партнерами за мінським столом? Але в будь-якому випадку йти цим шляхом треба", - написав В. Горбулін в своїй статті "Точка біфуркації" у новому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA)

"Безумовно, нам потрібні заготовки на випадок згоди сторін переглянути (швидше — уточнити) "Мінськ-2" і вийти на новий формат домовленостей. Необов'язково це буде виглядати радикально, але підготуватися до такого розвитку подій потрібно. Насамперед — переосмисливши мінські угоди і зрозуміти, в якій формі вони для нас стануть прийнятними. У поточній їх редакції вони, по-перше, явним чином (особливо в пунктах 4, 9 і 11) ведуть до порушення територіальної цілісності і суверенітету України, що суперечить не тільки національним інтересам України, але і Декларації глав держав "нормандської четвірки" від 12 лютого 2015 року. І, по-друге, про що вже неодноразово говорила українська сторона, проведення виборів до відновлення контролю над кордоном безглузде", - наголошує академік.

На думку В. Горбуліна, навіть не виходячи з логіки "Мінська-2", частина його положень може бути модернізована, щоб документ став реальнішим в частині його фактичного, а не теоретичного виконання.

"Наприклад, нам потрібно просто зафіксувати в оновленій угоді порядок проведення виборів і встановлення контролю над кордоном (спочатку контроль — потім вибори). Також для практичної реалізації пунктів про порядок місцевого самоврядування сторонам потрібно не вимагати від України переписати свою Конституцію, а обговорювати суть закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО". Те саме щодо амністії: абсурдні спроби "керівників" "ДНР/ЛНР" (а де-факто — Росії) витребувати повну амністію — безглузді, оскільки суперечать всій міжнародній практиці". – пише Ст. Горбулін.

"І, звичайно, варто розглядати можливість розширення числа учасників переговорів за рахунок США, ЄС, країн — підписантів Будапештського меморандуму. Втім, шанси на таке розширення вельми примарні: зараз ні Росія, ні Берліна з Парижем цього явно не хочуть. Але як поведуть себе ці країни після виборів — питання неоднозначне", - наголошує академік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Вето РФ на продовження мандата групи експертів ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР, - це фактично визнання провини

Голова Національних зборів Франції: Прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи

Польща є прикладом для України в реформі місцевого самоврядування - Верещук

Байден із невеликою перевагою випереджає Трампа за результатами опитування

Зеленський заявив про наявність суттєвого обсягу коштів на поточний рік для всіх регіонів країни в межах програми "Зроблено в Україні"

Трамп заявив, що йому на руку участь племінника Кеннеді в передвиборчих перегонах

Кулеба: Візит глави МЗС України до Індії - перший за останні сім років, мета - зміцнення українсько-індійських відносин

"УДАР Віталія Кличка" у Київраді вимагає від центральної влади повернути прибережну смугу озера Міністерка громаді Києва

Опозиція вимагає забезпечити повноцінну роботу парламенту - заява "Євросолідарності".

Кулеба повідомив, що отримує "роздратовані коментарі" з Берліна після відповідей про постачання Україні Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА