18:23 07.11.2016

Вступ до ЄС підтримує 46% опитаних українців, майже третина проти Євросоюзу і МС

2 хв читати
Вступ до ЄС підтримує 46% опитаних українців, майже третина проти Євросоюзу і МС

Вступ України до Європейського Союз у вересні підтримували близько половини опитаних українських громадян, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Згідно з результатами опитування, оприлюдненими в понеділок, відповідаючи на запитання "Яким інтеграційним напрямом має йти Україна: Європейський Союз, Митний союз чи неприєднання до жодного з союзів?", 46% респондентів виступили за курс приєднання до Євросоюзу, 13% підтримують приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизії та Вірменії. Водночас майже третина опитаного населення (30%) налаштована і проти ЄС, і проти МС, і вважає, що Україна має йти незалежним шляхом, не приєднуючись до жодного з цих союзів.

У регіональному розрізі картина така: проєвропейські настрої переважають на заході та в центрі країни - курс на приєднання до ЄС підтримують 72% опитаних жителів західних областей і 46% жителів центру. Майже третина (29%) населення центру країни обирає незалежний курс для України без вступу до ЄС або Митного союзу. Лише 4% жителів західних областей і 8% населення центру підтримує приєднання до МС. На сході та півдні велика частина населення (43% і 40% відповідно) вважала за краще, щоб Україна зберігала нейтралітет, не входячи ні до ЄС, ні до Митного союзу. Курс на євроінтеграцію підтримує 28% опитаного населення півдня та 23% жителів східних областей, тоді як за проросійський курс виступає 28% населення сходу і 22% жителів півдня.

Опитування КМІС проводилося з 16 по 26 вересня. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що проживають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилися лише на територіях, контрольованих Україною.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА