Інтерфакс-Україна
12:23 15.11.2016

Раді пропонують звернутися до урядів країн ЄС із закликом до 2017 р прийняти рішення про безвіз для українців

2 хв читати
Раді пропонують звернутися до урядів країн ЄС із закликом до 2017 р прийняти рішення про безвіз для українців

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про звернення до урядів держав-членів Європейського Союзу, Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу щодо запровадження безвізового режиму для громадян України (№5394).

Як повідомляється на офіційному сайті парламенту, проект постанови зареєстрований 15 листопада і переданий на розгляд керівництву.

Співавторами цього проекту постанови виступили спікер Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, народні депутати Ірина Луценко (фракція "Блок Петра Порошенка"), керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк, лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, голова депутатської групи "Воля народу" у Верховній Раді Ярослав Москаленко.

Згідно з проектом постанови, текст якого оприлюднено на сайті українського парламенту, Раді запропоновано звернутися до урядів держав - членів ЄС із закликом прийняти "без подальших зволікань, до кінця 2016 року, необхідні рішення про надання Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України".

У проекті звернення наголошується, що утвердження цінностей свободи, прав людини, демократії та верховенства права набуває особливого значення у контексті відзначення в Україні річниці Революції Гідності, ознаменувала непохитну відданість українців європейським цінностям.

Також у проекті постанови йдеться, що Україна виконала всі взяті на себе зобов'язання згідно з планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, зокрема в частині запровадження біометричних закордонних паспортів, виконання угоди про реадмісію осіб, прийняття антидискримінаційного законодавства, законодавства про запобігання та боротьби з корупцією і результати його впровадження.

Проект обігу передбачає, що в цьому процесі не повинно висуватися ніяких додаткових критеріїв та умов, а особливо таких, які виходять за межі відповідальності української сторони, а існуючий режим поїздок громадян України в ЄС штучно обмежує потенціал розвитку туризму, людських і ділових контактів.

Україна в односторонньому порядку встановила з 1 вересня 2005 року безвізовий режим в'їзду до України та транзитного проїзду через територію України для громадян держав - членів ЄС, Швейцарії та Ліхтенштейну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Депутати "ЄС" та "Голосу" зареєстрували постанову з вимогою виконати норми закону і призначити керівника БЕБ

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА