Інтерфакс-Україна
12:23 15.11.2016

Раді пропонують звернутися до урядів країн ЄС із закликом до 2017 р прийняти рішення про безвіз для українців

2 хв читати
Раді пропонують звернутися до урядів країн ЄС із закликом до 2017 р прийняти рішення про безвіз для українців

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про звернення до урядів держав-членів Європейського Союзу, Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу щодо запровадження безвізового режиму для громадян України (№5394).

Як повідомляється на офіційному сайті парламенту, проект постанови зареєстрований 15 листопада і переданий на розгляд керівництву.

Співавторами цього проекту постанови виступили спікер Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, народні депутати Ірина Луценко (фракція "Блок Петра Порошенка"), керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк, лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, голова депутатської групи "Воля народу" у Верховній Раді Ярослав Москаленко.

Згідно з проектом постанови, текст якого оприлюднено на сайті українського парламенту, Раді запропоновано звернутися до урядів держав - членів ЄС із закликом прийняти "без подальших зволікань, до кінця 2016 року, необхідні рішення про надання Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України".

У проекті звернення наголошується, що утвердження цінностей свободи, прав людини, демократії та верховенства права набуває особливого значення у контексті відзначення в Україні річниці Революції Гідності, ознаменувала непохитну відданість українців європейським цінностям.

Також у проекті постанови йдеться, що Україна виконала всі взяті на себе зобов'язання згідно з планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, зокрема в частині запровадження біометричних закордонних паспортів, виконання угоди про реадмісію осіб, прийняття антидискримінаційного законодавства, законодавства про запобігання та боротьби з корупцією і результати його впровадження.

Проект обігу передбачає, що в цьому процесі не повинно висуватися ніяких додаткових критеріїв та умов, а особливо таких, які виходять за межі відповідальності української сторони, а існуючий режим поїздок громадян України в ЄС штучно обмежує потенціал розвитку туризму, людських і ділових контактів.

Україна в односторонньому порядку встановила з 1 вересня 2005 року безвізовий режим в'їзду до України та транзитного проїзду через територію України для громадян держав - членів ЄС, Швейцарії та Ліхтенштейну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп підписав низку указів щодо розвитку ядерної енергетики та науки в США – Білий дім

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Глава МЗС Словаччини: важливо, щоб зусилля щодо мирних переговорів тривали

Генсек НАТО хоче бачити саміт в Гаазі успішним і не коментує можливість його скорочення у часі через Трампа

Кабмін пропонує погодити припинення дії, вихід та денонсацію 8 міжнародних договорів з РФ, Білоруссю та в рамках СНД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА