Інтерфакс-Україна
11:18 13.12.2016

Посол Польщі в Україні розцінює подію в Перемишлі як провокацію і вбачає у ній "російську методику"

1 хв читати
Посол Польщі в Україні розцінює подію в Перемишлі як провокацію і вбачає у ній "російську методику"

Ситуація в польському Перемишлі, де на "Марші орлят перемишльських і львівських" в суботу були чутні антиукраїнські гасла, є провокацією для внесення розбрату між поляками і українцями, вважає посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

"Це російська методика, щоб посварити поляків і українців", - сказав він на засіданні прес-клубу "Дипломати без краваток" у вівторок у Києві, додавши, що це також є елементом гібридної війни, яку проводить РФ проти Європи.

"Насправді, пропутінській Росії не так просто побудувати проросійське лобі в Польщі, так само як і в Україні... І в цій ситуації можна зробити? Можна просто посварити поляків і українців", - пояснив Я. Пєкло.

Як повідомляли польські ЗМІ, 10 грудня у Перемишлі під час щорічного "Маршу орлят перемишльських і львівських" один з учасників колони, що проходила повз Українського народного дому, вигукнув "Смерть українцям".

Водночас, посол України в Польщі Андрій Дещиця закликав не робити передчасних висновків на підставі цієї події, оскільки реакція інших учасників акції на цей лозунг не ясна.

Водночас, за його словами, Україна звернулася до МЗС Польщі з вимогою розслідувати антиукраїнські гасла на суботньому марші та очікує оцінки правоохоронців за фактом розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Також відповідну ноту було передано меру Перемишля, під патронатом якого проходила акція.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА