Інтерфакс-Україна
10:15 16.12.2016

Порошенко сподівається на доопрацювання та якнайшвидше ухвалення законопроекту про Вищу раду правосуддя

1 хв читати
Порошенко сподівається на доопрацювання та якнайшвидше ухвалення законопроекту про Вищу раду правосуддя

Президент України Петро Порошенко називає пріоритетними напрямами судової реформи ухвалення в цілому доопрацьованого законопроекту "Про Вищу пораду правосуддя" та законопроекту "Про Конституційний Суд України".

"Глава держави висловив сподівання, що законопроект "Про Вищу раду правосуддя" буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і ухвалено наступного тижня. Ще одним пріоритетом президент назвав розроблений Радою з питань судової реформи та підтриманий Венеціанською комісією законопроект "Про Конституційний Суд України", який встановлює конкурсні процедури відбору суддів Конституційного Суду, запроваджує новацію - інститут конституційної скарги. Не менш важливим, на думку Петра Порошенка, є доопрацювання та прийняття нового процесуального законодавства", - повідомляє прес-служба глави держави за підсумками складання присяги суддями в його присутності.

Ці судді були призначені на посаду в перехідний період судової реформи. За даними Ради суддів України, на цьому етапі через звільнення значної кількості попередніх суддів має місце недоукомплектація судів різних інстанцій.

П.Порошенко акцентував, що нові судді першими розпочинають свою роботу в умовах зміненого Основного закону України. Наступними складатимуть присягу судді нового Верховного Суду, конкурс до якого зараз триває. Впродовж найближчих трьох місяців кандидати, які подали свої документи для участі в конкурсі, пройдуть декілька етапів відбору. Президент закликав комісію бути чесною, неупередженою та відкритою, а громадськість - пильно стежити за ходом конкурсу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адвокати Порошенка вказують на паралелі фабули експертизи ДБР щодо їх підзахисного з російською пропагандою

Удар по американському заводу в Україні свідчить, що Путін не хоче припинення війни - Порошенко

Моббс про територіальні вимоги РФ: Міжнародне право не може бути скасоване агресією

Кличко закликав Бундестаг посилити допомогу Україні

Зеленський: Я був би задоволений, якби вибори вже були

Рубіо, Віткофф і Венс увійдуть у коодинаційну групу зі сторони США щодо підготовки зустрічі з РФ – Зеленський

Регламентний комітет рекомендував Раді відсторонити Безуглу від участі у пленарному засіданні

Науседа: Литва готова залучити миротворчі війська та спорядження в межах мандату Сейму

Климпуш-Цинцадзе звертатиметься до регламентного комітету через дії Стефанчука

Мелоні пропонує надати Україні колективні гарантії безпеки, але відмовити у фактичному вступі до НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА