Раді потрібно закликати членів ОБСЄ терміново вдосконалити стандарти моніторингу БДІПЛ, зважаючи на його звіти про вибори до ДД РФ – Геращенко

Верховна Рада України має прийняти звернення до країн-членів ОБСЄ із закликом визнати не відповідним дійсності звіт цієї організації з виборів до Державної Думи Російської Федерації, заявляє перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.
Зокрема І. Геращенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради в середу, закликала комітети Верховної Ради із закордонних справ та комітет з питань європейської інтеграції підготувати звернення українського парламенту до країн – членів ОБСЄ.
"З проханням, щоб вони звернули увагу на цей звіт і на ту методику, яку використовують БДІПЛ ОБСЄ з вимогою удосконалити цю методику, з вимогою, щоб цей звіт був визнаний таким, що не відповідає дійсності, адже немає жодної європейської країни, яка визнала б анексію Криму", - сказала вона.
І. Геращенко нагадала, що в грудні був опублікований звіт БДІПЛ ОБСЄ з їхньою оцінкою голосування на виборах до Держдуми РФ.
Перший віце-спікер зауважила, що у звіті не зазначено, що вибори в анексованому Криму відбувалися з порушенням стандартів, а також не зазначено про вплив протиправного голосування в Криму на результати виборів до Держдуми РФ.
За її словами, через такі звіти відбувається "повзуча спроба визнати анексію Криму".
Вона наголосила, що РФ докладає максимум зусиль для дискредитації і деградації міжнародних інституцій, і намагається нав'язати своє бачення стандартів демократії.
Крім того, І. Геращенко нагадала, що згідно з Мінськими угодами, БДІПЛ ОБСЄ має моніторити вибори на Донбасі, якщо вони відбудуться після демілітаризації.
"Я прошу, щоб комітети підготували таку заяву і вже завтра ми прийняли її (в четвер – ІФ)", - підсумувала перший віце-спікер.
Пізніше на своїй сторінці у Facebook І. Геращенко уточнила: "Вважаю, що Верховна Рада має прийняти заяву до країн-членів ОБСЄ із закликом звернути увагу на цей звіт і ті недоліки, які в ньому закладені, звернути увагу на необхідність негайного удосконалення стандартів моніторингу".
Вона пояснила, що у звіті немає оцінки фактів грубого порушення прав людини в Криму, жителів якого змушували отримувати паспорти і російське громадянство.
"Там ігнорується факт окупації Криму Росією, а грубе нехтування міжнародним правом сором'язливо називають "відсутністю консенсусу в питаннях статусу Криму", - звернула увагу І. Геращенко.