Порошенко виступає за збільшення експорту зброї українського виробництва

Президент України Петро Порошенко відзначив необхідність збільшення експорту української зброї і розробки програми оновлення виробничого фонду оборонних підприємств України.
"Ми маємо підтримати зростаючий попит на українську зброю власного виробництва. Наголошую, що ми не розпродуємо, на відміну від деяких (попередніх – ред.) горе-міністрів оборони і тих, хто приймав відповідні рішення. Ми на сьогоднішній день твердо і переконливо завойовуємо ринок видами озброєння, які виробляються в Україні", - сказав П. Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони України в п'ятницю, повідомляє прес-служба президента України.
При цьому президент нагадав, що вітчизняне оборонне замовлення виконується на виробничих фондах, рівень зносу яких становить 67%, а на деяких підприємствах – 80%.
"Прохання розробити, як я доручав, програму оновлення виробничих фондів. Без сучасних виробничих потужностей ми не матимемо можливості ефективно конкурувати на світовому ринку і забезпечувати за рахунок зовнішніх замовлень модернізацію та розробку новітніх систем озброєння. Так, як ми зараз робимо на передових підприємствах оборонної промисловості, в наших відомих конструкторських бюро із ракетної галузі, літакобудуванні, бронетанкової техніки", - зазначив П. Порошенко.
На думку президента України, лише завдяки експортним контрактам передові українські розробки "не закінчують життя в шухлядах, а приносять 2% від усього експорту України". "І завдання ми ставимо: цей показник підвищувати, як джерело валютних надходжень", - сказав глава держави.
Він наголосив, що експорт надає можливість масштабувати виробництво, вкладати в нові технології і верстати, навчати людей і забезпечувати армію необхідною зброєю.