09:17 02.02.2017

Порошенко заявив про готовність провести референдум щодо перспективи членства України в НАТО

2 хв читати
Порошенко заявив про готовність провести референдум щодо перспективи членства України в НАТО

Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю німецькому виданню Berliner Morgenрost заявив, що готовий провести референдум про перспективи членства України в НАТО

Відповідаючи на запитання про те, чи є вступ до НАТО реалістичною метою для України, П. Порошенко сказав, що для нього, передусім, важлива думка українського народу з цього питання.

"Чотири роки тому лише 16% підтримували ідею вступу України в НАТО. Зараз -54%. Як президент, я керуюся думкою мого народу – я проведу референдум про перспективи членства України в НАТО", - сказав президент.

П. Порошенко заявив, що зробить все можливе, щоб домогтися членства в НАТО, якщо цю ідею підтримають на референдумі.

Як повідомлялося, найкращим для України варіантом гарантування безпеки майже половина українців вважає вступ країни до НАТО, і якщо б відповідний референдум відбувся найближчим часом, то три чверті готових взяти в ньому участь, підтримали б це рішення.

Згідно з оприлюдненими 28 грудня 2016 р. результатами проведеного фондом "Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова соцопитування, найкращим для України варіантом гарантування безпеки 44,1% респондентів назвали вступ у Північноатлантичний альянс, 26,4% - позаблоковий статус України, 6,4% - військовий союз із Росією та іншими країнами СНД, 3,9% - військовий союз з США.

Загалом, серед усіх опитаних соціологами українців ідею вступу країни до НАТО підтримують 47,4%, а проти виступають 33,2%. Ще 19,4% респондентів вагалися з відповіддю.

Водночас, якби найближчим часом відбувся референдум щодо вступу України в НАТО, то 62,2% українців взяли б у них участь, майже чверть – ні.

При цьому серед тих, хто готовий узяти участь у такому референдумі, 71,5% проголосували б за вступ країни до Північноатлантичного альянсу, 22,7% - проти.

Під час опитування, проведеного 16-20 грудня 2016 року в всіх регіонах України, окрім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, було опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна перегляне підписані в рамках СНД міжнародні договори та вийде з угод, які не відповідають її національним інтересам, - Порошенко

МЗС України вимагає від Москви звільнити понад 60 політв'язнів-українців, яких тримають у місцях позбавлення волі в РФ і окупованому Криму

Китай і США домовилися не вплутуватися в торгову війну

Клімкін відвідає Кенію 21-23 травня

Порошенко висловив впевненість, що Україна стане членом ЄС

Порошенко підписав указ про відкликання українських представників з усіх статутних органів СНД

Інвестиції в "Північний потік 2" – це підтримка розпаду єдиної Європи, вважає Порошенко

Вадим Лозовий очолив Хмельницьку ОДА замість Олександра Корнійчука

Федеріка Могеріні оголосила про подальші кроки щодо збереження іранської ядерної угоди

Секретар Венеціанської комісії візьме участь у роботі комітету ВР з обговорення поправок до законопроекту про Антикорупційний суд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА