Інтерфакс-Україна
16:46 07.02.2017

Гібридна війна руйнує старий і формує новий, менш стабільний світовий лад - Горбулін

1 хв читати
Гібридна війна руйнує старий і формує новий, менш стабільний світовий лад - Горбулін

Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік Національної академії наук України (НАНУ) і радник президента України Петра Порошенка Володимир Горбулін переконаний, що світова гібридна війна руйнує старий і формує новий, менш стабільний світовий лад.

"Це дійсно нове глобальне світове протистояння, яке, з одного боку, знищує нинішній світовий лад, а з іншого - замість нього формує новий, менш стабільний і більш хаотичний. Міжнародна система, побудована на справедливих правилах і взаємній повазі до суверенітету, територіальної цілісності, на цінностях прав людини, демократії, все це отримало новий вектор руху в бік хаосу, де домінує право сильного", - сказав В.Горбулін під час презентації колективної монографії "Світова гібридна війна: Український фронт" у Києві у вівторок.

Академік зазначив, що для багатьох сам термін "світова гібридна війна" є надзвичайно дискусійним, і виникає запитання, чи насправді виправдано говорити про наявність саме світової гібридної війни.

"На нашу думку, так, це більш ніж виправдано, незважаючи на те, що для нас ключовою проблемою є протистояння російській агресії, але не помічати світової гібридної війни - це все одно, що не помічати слона в посудній крамниці", - сказав В.Горбулін.

Він також визначив гібридну війну як новітню форму глобального протистояння в сучасному середовищі безпеки, а гібридний характер агресії поширюється на всі нові сфери.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

Зеленський на "Рамштайн" закликав партнерів прискорити процес координації Коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА