14:14 17.02.2017

Депутати звернулися до КС щодо скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Депутати звернулися до КС щодо скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Звернення до Конституційного Суду (КС) щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення направлено за підписом 55 народних депутатів.

"Конституційний Суд може зняти мораторій, і ми отримаємо найбільш економічно вільний ринок серед усіх можливих варіантів. Це може статися за півроку, згідно з регламентом Конституційного Суду", - сказав ініціатор звернення народний депутат Олексій Мушак (фракція "Блок Петра Порошенка") на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

За його словами, депутатське звернення направлено до Конституційного Суду 16 лютого.

О.Мушак додав, що в перший місяць після звернення КС має вирішити питання щодо відкриття судового провадження, наступні два місяці обирають доповідача в суді, три місяці розглядають справу.

"На осінь можемо вийти із земельним ринком без будь-яких обмежень", - резюмував О.Мушак.

Як повідомлялося, О.Мушак раніше зареєстрував у ВР законопроект №5535 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення". Проектом закону пропонується поетапне відкриття ринку землі та скасування мораторію з 1 липня 2017 року. При цьому передбачаються заходи обережності та граничні обмеження щодо мінімального рівня ціни та максимальної кількості гектарів у власності фізичних та юридичних осіб. Іноземці та особи без громадянства до 2030 року не зможуть купувати українську землю сільськогосподарського призначення.

Згідно з меморандумом про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування, Кабінет Міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року. Замість цього ВР наприкінці жовтня 2016 року продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, запроваджений у 2002 році, до 2018 року.

Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Міністр фінансів Олександр Данилюк чекає на підготовку законодавчої бази для здійснення земельної реформи до кінця травня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Врегулювати мовне питання в Україні після визнання КС неконституційним "закону Ківалова-Колесніченка" можуть внесені в Раду законопроекти

КС визнав неконституційним закон Ківалова-Колесніченка, стверджують у "Свободі"

Гройсман розповів спецпосланникові уряду ФРН про пріоритети децентралізації та посилення відповідальності громад

"БПП" у ВР закликає швидше призначити аудитора НАБУ і суддів КС за квотою парламенту

Фракція "Опоблок" оскаржить у КС окремі положення пенсійної реформи і закон "Про освіту"

Спікер Ради підписав закон про КС 14 липня, документ передано на підпис президентові

Робгрупа із земельної реформі може передбачити допуск юросіб до ринку землі за наявності механізму мінімізації ризиків

ВР відправила законопроект про Конституційний Суд України на доопрацювання

"Батьківщина" починає збір підписів проти початку продажу с/г землі - Тимошенко

ВР відхилила законопроект про Конституційний Суд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА