Інтерфакс-Україна
16:46 22.03.2017

Посла Угорщини викликали до МЗС України через заклик угорського віце-прем'єра створювати автономії в сусідніх країнах

2 хв читати
Посла Угорщини викликали до МЗС України через заклик угорського віце-прем'єра створювати автономії в сусідніх країнах

Посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня запросили до Міністерства закордонних справ України для пояснення нещодавніх закликів віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах, повідомила речниця українського МЗС Мар'яна Беца.

"Ми сьогодні запросили посла Угорщини для бесіди, і почуємо його коментарі. Він має сьогодні до нас прийти", - сказала М. Беца агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

Раніше в МЗС України заявили, що питання забезпечення прав національних меншин в Україні не варто використовувати для нагнітання атмосфери недовіри та нерозуміння.

"Ми маємо разом протистояти спробам використання питання забезпечення прав нацменшин, зокрема тлумачення слів Ж. Шем’єна, як це вже неодноразово було зроблено російським агресором, для нагнітання атмосфери недовіри та нерозуміння. Адже завдяки багаторічним зусиллям української влади та угорської громади рівень забезпечення культурних, релігійних та освітніх потреб етнічних угорців в Україні є в багатьох сенсах прикладом для інших країн регіону", - йдеться в коментарі, оприлюдненому прес-службою МЗС у середу.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що заклики Ж. Шем’єна сприйняли з подивом і що Угорщина "завжди була і є важливим партнером для України".

"Ми високо цінуємо дружній характер двосторонніх відносин і високий рівень конструктивної співпраці. Ми розраховуємо, що позиція стосовно поваги до територіальної цілісності, суверенітету і Конституції нашої держави й надалі залишатиметься в основі наших добросусідських відносин. Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів та, сподіваємося, не відображають офіційної позиції Будапешта", - заявили в МЗС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦВК визнала Тетяну Чорновол обраною народною депутаткою України

На зустрічі з президентом піднімалося питання виборів, їх проведення неможливе - нардеп

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА