09:54 26.04.2017

Закон про Антикорупційний суд України потрібно ухвалити до середини червня - представництво ЄС

2 хв читати
Закон про Антикорупційний суд України потрібно ухвалити до середини червня - представництво ЄС

Представництво Європейського Союзу в Україні очікує ухвалення Верховною Радою законопроекту про Антикорупційний суд до середини червня 2017 року, міжнародні експерти, зокрема європейські, свої пропозиції вже підготували.

"Відповідно до взятих Україною зобов'язань перед МВФ, закон про створення Антикорупційного суду слід ухвалити до середини червня 2017 року», - йдеться у відповіді представництва ЄС на запит агентства "Інтерфакс-Україна" щодо підготовки відповідного законопроекту.

У диппредставництві нагадали, що внесення в парламент цього законопроекту - в компетенції української влади, зокрема Верховної Ради, уряду і президента. Разом з тим, міжнародні експерти допомагають Україні в розробці цього документа.

У представництві ЄС зазначили, що закон про судову систему і статус суддів вже передбачає створення Вищого антикорупційного суду, імплементація законодавства визначатиме мандат, організаційну структуру, а також процес відбору суддів Вищого антикорупційного суду.

"Неофіційна робоча група, до складу якої входять члени міжнародних донорських організацій та експерти громадянського суспільства, розробила деякі пропозиції щодо створення цього суду, сфокусувавши особливу увагу на взаємодії цього нового суду з існуючою судовою системою, процедурі відбору суддів, а також щодо гарантій безпеки і неупередженості, які мають регулювати цей процес", - зазначили в представництві, додавши, що ЄС причетний до деяких з цих дискусій через своїх представників або до анонсованих Євросоюзом проектів у сфері правосуддя і боротьби з корупцією.

У диппредставництві зазначили, що створення Антикорупційного суду не просто є частиною загальної судової реформи в країні, а й має особливе значення для стійкості та успіху в боротьбі з корупцією.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп: Нові заяви про втручання РФ у вибори 2020 року в США - обман

Ердоган підтвердив присутність у Лівії бійців сирійської опозиції

Скалецька повідомила, що оселилася в медцентрі "Нові Санжари" й виконуватиме робочі обов'язки звідти

Україні потрібні якісні реп-культура, стендапери та YouTube-канали українською мовою - Монахова

Зеленський зазначає, що акції проти евакуації українців з Уханя мали політичну підтримку

Партія "Слуга народу" презентує план публічних обговорень змін до Конституції щодо децентралізації

Нардеп Чийгоз закликав закріпити в Конституції України право кримських татар на національно-територіальну автономію

Зеленський про прибуття евакуйованих із Китаю: Вчора в деяких моментах здавалося, що Україна - це Європа, тільки епохи Середньовіччя

Гончарук очікує недовиконання плану надходжень від митниці в лютому через курс гривні

Людина для уряду і держави головний пріоритет – звіт Гончарука

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА