Інтерфакс-Україна
15:20 24.05.2017

Президент ветував 39 законів Ради VIIІ скликання, 15 згодом ухвалили з його поправками, вето не долали жодного разу – КВУ

2 хв читати
Президент ветував 39 законів Ради VIIІ скликання, 15 згодом ухвалили з його поправками, вето не долали жодного разу – КВУ

Президент України Петро Порошенко 39 разів застосовував право вето до ухвалених Верховною Радою законів, 15 з них потім були прийняті з його пропозиціями, констатують у Комітеті виборців України.

"З початку роботи Верховної Ради VIII скликання президент ветував 39 законів. Варто одразу зазначити, що 15 разів Верховна Рада намагалася подолати вето президента і жодного разу це не мало результату. 15 з ветованих законів потім були ухвалені в тому вигляді, який запропонував президент. Президент ветував закони всіх фракцій і груп без винятку", - розповів аналітик КВУ Денис Рибачок на брифінгу в середу в Києві, презентуючи результати відповідного дослідження.

Він зазначив, що з цих ветованих законів 8 пропонувалися Кабінетом Міністрів, і потім 5 з них були прийняті з пропозиціями П. Порошенка.

7 разів глава держави ветував закони, що стосуються сфери національної безпеки і оборони, також кілька разів президент відхиляв закони з соціальної тематики.

Д. Рибачок виділив дві головні підстави, за якими президент ветував ухвалені парламентом закони: невідповідність закону чинному законодавству або міжнародним зобов'язанням України та ризик розбалансування бюджетної політики.

На думку експерта, президент став своєрідним "фільтром" для неякісних законів і досить часто своїм вето "буквально рятував" репутацію парламенту. "Наприклад, в ситуації з електронним декларуванням і з так званим законом про повернення кредитів, коли народні депутати надали можливість громадянам повертати кредити банкам за тим курсом, за яким вони їх взяли", - пояснив він.

Експерт зазначив, що, як правило, П. Порошенко дотримується терміну на 15 днів для застосування вето, які встановлені Конституцією. Але були і порушення цієї процедури. Рекордним став 42-денний термін у випадку із законом про фінансування професійно-технічних училищ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

Віткофф: Трамп поставив ультиматум і Україні, і Росії – наполягає на прямих переговорах

Запропонувавши Путіну зустріч у Туреччині Зеленський його переграв – Мережко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА