Інтерфакс-Україна
17:35 18.07.2017

Україна є надійним торговим партнером Грузії

2 хв читати

Україна зацікавлена в розвитку торгових стосунків з Грузією, а товарообіг збільшиться з $526 млн до $1 млрд, заявив президент України Петро Порошенко під час роботи українсько-грузинського бізнес-форуму, повідомляється на сайті глави держави.

"526 млн доларів за 2016 рік, але ми вважаємо, що це не демонструє повною мірою усього того потенціалу, який є у України і Грузії. Ми ставили мету за кілька років товарообіг між нашими країнами довести до 1 млрд доларів", - наголосив П.Порошенко.

За його словами, вже в першому кварталі 2017 року зафіксовано зростання на 16,5%. "Цифри дуже обнадійливі", - сказав глава держави.

Він додав, що інтенсифікацію контактів на вищому рівні обговорювали під час зустрічей в Тбілісі у вівторок, зокрема восени очікується візит грузинської урядової делегації на чолі з прем'єр-міністром Грузії.

"Україна є надійним торговим партнером Грузії. І традиційно українські сільськогосподарські товари знаходять своїх споживачів по всьому світу - і Грузія є дуже важливим ринком для нас", - заявив П.Порошенко.

За його словами, 21% сільськогосподарського імпорту Грузії українського походження.

Президент України закликав створити нові форми зв'язків між країнами на основі міжнародної спеціалізації і кооперації виробництва, зокрема на основі спільного виробництва.

"Це також обумовлює і доцільність збільшення взаємного обсягу прямих інвестицій між Україною і Грузією", - зазначив він, додавши, що влада країн і представники бізнесу працюють над цим питанням.

Як зазначається в повідомленні, зараз в Грузії діє понад 50 компаній з українським капіталом, накопичена сума українських інвестицій в економіку Грузії, станом на кінець першого кварталу, становить $42 млн. Обсяги грузинських інвестицій в Україну значно менші - $4, 6 млн.

"Друзі, хочу запросити вас до України. Я тут для того, щоб переконати - ті реформи, які здійснює українська влада, президент, уряд, парламент, має безповоротний характер", - наголосив глава української держави.

У свою чергу прем'єр-міністр Грузії Гіоргі Квірікашвілі, який також брав участь у роботі форуму, підтвердив готовність Грузії до поглиблення стосунків. "Попри те, що Україна і Грузія стоять перед великим викликами через окупацію Росією, нашим пріоритетом залишається продовження реформ", - зазначив він.

Прем'єр наголосив, що Україна є для Грузії важливим торговим партнером і входить до п'ятірки держав, з якими Грузія має найбільший товарообіг. Він також запросив українських підприємців інвестувати в Грузію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА