Перший віце-спікер ВР не задоволена темпами імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що парламент і уряд України мають визначити імплементацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС ключовим пріоритетом.
Як написала І.Геращенко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" у суботу, "саме це наблизить нас до членства в ЄС".
"ВР і КМ поки що дуже відстають у питаннях адаптації законодавства і ухвалення підзаконних актів, деякі комітети відверто гальмують прийняття європейських законів, а в міністерствах дефіцит фахівців", - зазначила перший віце-спікер Ради.
І.Геращенко заявила, що як перший віце-спікер зосередиться саме на імплементації Угоди про асоціацію під час нової сесії парламенту, яка стартує 5 вересня.
Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною набула чинності в повному обсязі 1 вересня 2017 року. До цього більше ніж півтора року діяла економічна частина Угоди щодо зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.
Для набуття чинності Угоду про асоціацію мали ратифікувати 28 держав-членів ЄС і Україна.
У Нідерландах питання про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною було винесено на консультативний референдум, на якому 6 квітня 2016 року 61% голландців, які взяли участь у голосуванні, проголосували "проти". Однак результати референдуму не є обов'язковими для голландського уряду. У підсумку нижня палата парламенту Нідерландів ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС 23 лютого 2017 року, а Сенат Нідерландів (верхня палата) - 30 травня.
Після ратифікації Угоди парламентом Нідерландів було знято всі законодавчі перепони, які блокували офіційний запуск Асоціації Україна-ЄС.