Інтерфакс-Україна
12:35 07.09.2017

Апакан закликає забезпечити безперешкодне пересування спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі

1 хв читати
Апакан закликає забезпечити безперешкодне пересування спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан закликав сторони конфлікту на сході України поважати свободу пересування спостерігачів місії.

Як повідомляється в четвер на сайті СММ ОБСЄ, свобода пересування спостерігачів є надзвичайно важливою для виконання місією свого мандата, а також для сприяння реалізації досягнутих у Мінську домовленостей.

"Обмеження та перешкоди підривають зусилля, спрямовані на сприяння миру, безпеці та стабілізації ситуації в Україні", - заявив Е.Апакан.

Посилаючись на нещодавно оприлюднений звіт СММ ОБСЄ "Обмеження свободи пересування та інші перешкоди у виконанні мандата СММ", Е.Апакан зазначив, що в першому півріччі 2017 року у своїй діяльності місія зіткнулася орієнтовно із 480 випадками обмежень і перешкод, з яких 75% відбулися в непідконтрольних українському уряду районах.

Голова СММ ОБСЄ наголосив, що багато з цих обмежень і перешкод мали насильницький характер. Один із серйозних інцидентів, який стався у квітні поточного року, призвів до смерті члена патруля місії, коли під автомобілем СММ спрацював вибуховий пристрій.

"Насильство і погрози застосувати насильство мають припинитися. Міни і невибухлі боєприпаси необхідно вилучити, захистити або позначити. Вони щодня становлять загрозу для спостерігачів СММ і для перспективи досягнення сталого миру загалом", - заявив Е.Апакан.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА