Інтерфакс-Україна
12:55 15.09.2017

Ідея про миротворців на Донбасі має бути підкріплена гарантіями - Керрі

2 хв читати
Ідея про миротворців на Донбасі має бути підкріплена гарантіями - Керрі

Ідея про введення миротворців ООН до зони конфлікту на Донбасі, несподівано підтримана президентом Росії Володимиром Путіним, в умовах низької довіри до російської сторони має бути ретельно юридично проаналізована та підкріплена додатковими застереженнями, вважає 68-й держсекретар США (2013-2017 рр.) Джон Керрі.

"Треба переконатися, що це не якась пастка", - сказав він на 14-й щорічній конференції YES у Києві в п'ятницю.

Зокрема, серед таких застережень Дж. Керрі назвав питання визначення кордону, необхідності реалізації Мінських домовленостей, а також гарантій того, що Україна без обмежень може визначати своє майбутнє.

Дж. Керрі визнав, що в період його керівництва Державним департаментом був розчарований Мінським процесом, відсутністю адекватної реакції на домовленості в "Нормандському форматі" й говорив В.Путіну про необхідність рухатися швидше.

Він також наголосив, що те, що сталося в Криму, де російське керівництво продемонструвало відверту брехню, не має прощення.

Водночас він закликав спробувати зрозуміти, "що відбувається в голові Путіна", чи могла його агресія стосовно України стати реакцією на його сприйняття Угоди про асоціацію України з ЄС, можливе розширення НАТО на Балканах і Грузію, усунення лівійського диктатора Муаммара Каддафі та на оборонні ракетні ініціативи на кшталт розміщення ПРО в східноєвропейських країнах.

"Якщо таке було відчуття, то це потрібно враховувати", - сказав Дж.Керрі, закликаючи докладати більше зусиль для дипломатичного вирішення конфліктів, не заганяючи себе в глухий кут і не обмежуючись єдиним варіантом посилення силового протистояння.

"Мінськ не працює, ми маємо перезапустити процес", - констатував під час дискусії на щорічній конференції YES прем'єр-міністр Британії в 2010-2016 роках Девід Кемерон.

Він наголосив, що нові ідеї мають, як і раніше, передбачати виконання основних пунктів Мінських домовленостей, зокрема, відведення важкого озброєння і відновлення контролю над російсько-українським кордоном.

Д.Кемерон також зазначив, що реакція Заходу у випадку з Грузією в 2008 році була слабкою: США і Велика Британія тоді зупинилися з санкціями. Однак у випадку з Україною ситуація інша, і Заходу вдалося виступити солідарно.

За його словами, США та Велика Британія багато зробили для того, щоб підвищити військовий потенціал України й допомогти зміцнити їй свою економіку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Лубінець називає тиском заклики до нього депутатів подати Кременя на перепризначення мовним омбудсманом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА