Інтерфакс-Україна
13:27 18.09.2017

Парубій: Закон "Про освіту" захищає українську мову й не обмежує використання мов нацменшин

2 хв читати
Парубій: Закон "Про освіту" захищає українську мову й не обмежує використання мов нацменшин

Закон "Про освіту" захищає українську мову й не обмежує використання мов нацменшин і корінних народів, наголошує голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Нам вдалося знайти компромісні визначення в тих положеннях, які досі викликали дискусію, як у депутатському корпусі, так і в суспільстві... Це був дуже хороший приклад того, коли Верховна Рада України продемонструвала, що може ухвалювати узгоджені компромісні рішення, і я переконаний, що те рішення, яке ми знайшли, найбільш оптимальне, найбільш правильне", - сказав А.Парубій під час погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп Верховної Ради в понеділок.

Він вважає, що дискусії, які виникають навколо закону "Про освіту", "мають більш спекулятивний характер, тому що в нашому законі передбачається захист державної мови й жодним чином не обмежуються мови національних меншин і корінних народів".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", лідер депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко закликав спікера парламенту та президента України Петра Порошенка підписати закон "Про освіту".

"Андрію Володимировичу (А.Парубій - ІФ), ми закликаємо вас підписати закон, з аналогічним закликом звертаємося до президента", - сказав Я.Москаленко.

За його словами, ухвалений закон не створює перешкод для вивчення мов національних меншин і корінних народів, а також передбачає перехідний період для запровадження нововведень.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа главі МЗС України, в якому висловили занепокоєння через новий закон про освіту в контексті того, чи не стосуватимуться цей документ прав меншин і освіти рідною мовою.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту, аби підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що Україна хоче розширити навчання дітей українською мовою, а не відібрати освіту мовами національних меншин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА