Інтерфакс-Україна
16:47 22.09.2017

Серед українців найменше готові до протестів жителі звільненої частини Донбасу

2 хв читати
Серед українців найменше готові до протестів жителі звільненої частини Донбасу

У 2017 році зафіксовано зниження оцінки ймовірності виникнення масових протестів і готовності особистої участі порівняно з 2014-2016 роками, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна" в п'ятницю з посиланням на дані опитування Інституту соціології НАН України.

У липні 2017 року були налаштовані брати участь у протестах 21% українців, не готові - 56%. Найменшу готовність до участі в акціях протесту висловили жителі Донбасу (11%)

Головними мотивами, які спонукають людей брати участь у протестах, названо боротьбу за справедливість - 16% (найбільше на заході країни - 22%, найменше - на Донбасі - 9%) і неможливість терпіти скрутне життєве становище - 13% (найбільше на заході - 15%, найменше - на Донбасі - 7%). Головними чинниками неучасті в протестах є невіра в можливість у такий спосіб щось змінити - 16% (на Донбасі - 25%) і неприйняття подібних форм боротьби - "слід відстоювати власні права в суді, а не на вулиці" (11%).

Серед тих, хто готовий вийти або вже виходив на протест, найвагомішим мотивом є відстоювання справедливості (35%), на другому місці неможливість далі терпіти життєві труднощі (21%).

Загальна чисельність населення, яка була задіяна в протестних заходах, за останній рік нараховує близько 15%. Найбільш актуальною проблемою виявилося підвищення тарифів на комунальні послуги, проти яких протестувало майже 8,7% дорослого населення, і захист громадянських прав і свобод - 3,8%.

Аналіз економічної диференціації участі в протестних заходах засвідчив, що соціальна напруженість серед малозабезпечених верств виникає на ґрунті фактичної знедоленості, нестачі елементарних умов для життя, натомість політичні проблеми викликають напругу серед більш матеріально благополучних верств населення.

Опитування було проведене Інститутом соціології НАН України в співпраці з Благодійним фондом "Інтелектуальна перспектива" з 3 по 25 липня 2017 року в усіх областях України (окрім АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей), методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Загалом було опитано 1800 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА