Інтерфакс-Україна
16:58 26.09.2017

Литва і Данія будуть спільно протидіяти Nord Stream 2

2 хв читати
Литва і Данія будуть спільно протидіяти Nord Stream 2

Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо проекту Nord Stream 2 і впливати на Єврокомісію для більш уважного ставлення до проекту, заявив глава литовського МЗС Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс на спільній з датським колегою Андерсом Самуельсеном прес-конференції у Вільнюсі.

"Ми узгодимо наші аргументи так, щоб дійсно вплинути, адже позиція ясна, політична установка висловлена не раз", - заявив Л.Лінкявічюс.

Міністри закордонних справ двох країн розкритикували плани розширення газопроводу Nord Stream, прокладеного по дну Балтійського моря між Росією і Німеччиною. Литва і Данія вважають, що проект збільшить залежність Європи від російського газу і завдасть удар по Україні як по країни-транзитера газу.

Учасники проекту Nord Stream 2 дистанціюються від того, щоб газопровід проходив по дну Балтійського моря і до потрапляння в Німеччину перетинав територіальні води Данії.

Данський уряд стверджує, що отримав таке прохання та оцінив його, проте одночасно готує законопроекти, які б дозволили блокувати газопровід з причин політики внутрішньої і зовнішньої безпеки.

Проте, зазначив А.Самуельсен, Данія в односторонньому порядку не піде на бойкот всього проекту і спробує вплинути на Єврокомісію.

"Ми не вважаємо справедливим, якщо така маленька країна, як Данія, буде вирішувати таке велике питання, як це. Тому ми спробуємо переконати Єврокомісію, щоб вона зрозуміла це питання", - сказав А.Самуельсен.

Єврокомісар з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньєте раніше зазначав, що газопровід "Північний потік 2" не сприятиме меті енергетичної політики ЄС, він тільки посилить домінуючу позицію "Газпрому" (MOEX: GAZP) на ринку.

Єврокомісар з енергетики Марош Шефчович заявляв, що продовження транзиту газу через Україну після 2020 року (після закінчення контракту "Нафтогазу України" з "Гапромом" - ІФ) - це пріоритет для ЄС. Єврокомісія, за його словами, має намір просити дозволу у країн ЄС на проведення переговорів з Росією про виконання правових актів ЄС у будівництві газопроводу Nord Stream 2 і забезпечення транзиту газу через Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА